טיול לשבת – נחל יחיעם

טיולים ואתגרים בנחל עורבים

הטיול לשבת  – נחל ומבצר יחיעם

יש עונות בשנה שפשוט קוראות לך לצאת מהבית לחיק הטבע . והעונות האלה הם סתיו ואביב .

מדינות רבות  לא זוכות למעברים אלו כגון ארצות הקוטב , מרכז אמריקה קובה וקוסטה ריקה

להם יש  שתי עונות את העונה הרטובה והעונה היבשה , לנו יש ארבע עונות חורף אביב קיץ וסתיו

ואנו עתה בעונת האביב  . העונה שהטבע במיטבו .

במשך רוב חיי טיילתי לבד . טיילתי במקומות שאפילו את שם המקום לא ידעתי . אהבתי ללכת ללא מטרה , או כיוון , נתתי לרגלי לשאת אותי  .  אהבתי ללכת לאיבוד  רק כדי למצא את הדרך חזרה  .

תנו לעצמכם את החופש והדרור לצאת לטייל לבד . הפגישה עם הטבע תוביל אתכם למקומות נהדרים , המחשבות הטורדניות יתבהרו , תפגשו באנשים חדשים , אשר ילכו אתכם לאורך זמן .

 

הטיול לשבת הוא לנחל יחיעם

מי שמעוניין, יכול תחילה לבקר במבצר יחיעם (אתר רשות הגנים בתשלום) ולחזור לחנייה. בצידה הדרומי מתחיל הסימון הירוק היורד מעט וחוצה את גדר הקיבוץ. שימו לב – יש גם סימון ירוק בכיוון מזרח לכיוון הכפר ינוח. זהו לא המסלול שלנו. אם מסתבכים – נעזרים בעובד של הגן הלאומי.
השביל עובר ליד בית קברות ויורד בכוון דרום-מערב. בתחילה הוא מתון ובהמשך תלול למדי. הירידה חשופה לשמש, ולא מומלצת ביום חם במיוחד, או אחרי הגשם כשהקרקע בוצית וחלקה (במקרה כזה אפשר לטייל בכוון ההפוך). באביב הירידה פורחת בשלל צבעים. אחרי חצי ק"מ מגיע השביל לתחתית הערוץ, בו הוא ממשיך בצל העצים. בחורף ובאביב ייתכנו מים בגבים, אותם ניתן לעקוף. כעבור כשני ק"מ בערוץ השביל מתרחב לדרך עפר ולאחר כ-700 מ' רואים את הבתים הראשונים של הישוב. משם נמשיך עוד כ-400 מ' עם הסימון הירוק עד לכביש הראשי של הישוב ולרכב.

אז איך מגיעים?

ניסע צפונה בכביש 70 אל צומת אחיהוד, בה ניקח שמאלה ואחרי ק"מ בצומת יסיף ימינה. נעבור את כפר יסיף (מקום טוב להצטיידות או לניגוב חומוס) ומשם נתקדם כ-8 ק"מ עד צומת כברי, בה נפנה ימינה ואחרי 3 ק"מ בצומת געתון – ימינה לכוון הרכב

 

לשאלות וברורים על טיולים :   054-22-33-888

לטיולים נוספים : www.tiyoolim.com

לטיולי חו"ל  www.gotours.co.il

Comments are closed.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

Call Now Buttonצלצלו עכשיו