טיול משפחות נחל התנינים 

Spread the love

הטיול לשבת נחל התנינים 

אז בין אם יום חם או יום נעים ,לנו יש את נחל התנינים אשר נמצא ממש קרוב אלינו  מרחק  70 ק"מ או שעה נסיעה  , ואנחנו כבר בשמורת טבע נפלאה אשר אנו כבוגרים נהנה  בדיוק כמו הילדים .

נכתוב בוויז שמורת נחל התנינים ונצא לדרך

אז מהיכן נישאב שם הנחל

השם  כמו שמות רבים בישראל  הוא תרגום מערבית "נהר אלתמאסיח"  ובתרגום חופשי נהר התמסחים .  ואפילו גם שם זה הוא תרגום משפה קדומה יותר ששלטה בארץ  , והיא תקופת הרומאים  . ובאזור הזה הייתה עיר בשם  "קרקודילופוליס" (עיר התנינים).  כנראה שלא לשווא קיבל נחל התנינים  את שמו . זאת לזכר התנינים שהובאו לכאן על ידי הרומאים  לשמש כלי למלחמות הגלדיאטורים  שהתנהלו בקיסריה .  

למזלנו נחל התנינים הוא היחיד מבין נחלי מישור החוף שנותר נקי ממי שופכין .  נחל התנינים זורם בעוז במשך כל ימות השנה  , אך בחורף הזרימה עצומה וגורמת לבריכות מים רבות ואף להצפות , הנחל משמש  בית גידול לשפע של צמחים ובעלי חיים. 14 סוגי  דגים חיים כאן, כשהגדול מכולם הוא השפמנון  , ניתן לזהותו בקלות על פי השפם המבצבץ בראשו . גם צבי ביצה  תוכלו לראות והם גדולים  ואורכם יכול להגיע אף למטר .

שמורת  נחל התנינים היא שמורה שכנפי ההיסטוריה ניבטים אלינו מכל עבר , טחנות הקמח הרבות אשר ניבנו בימי הרומאים הם עדות כי הנחל זרם וזורם עד היום , בוודאי תבחינו במגלשות המים אשר נבנו לצורך האצת המים אל הגלגל אשר ייסוב ויטחן את הקמח  . הסכר המרשים המשתרע לאורך 194 מטר ורוחבו כ 4 מטר הם עדות לטכנולוגיה המפותחת ,  אשר השתמשו הרומאים בעת העתיקה כדי להוביל מים לעיר קיסריה .

נחל התנינים הוא מקום אשר כיף לטייל בו לכל אורך עונות השנה  , אך בימי הקיץ החמים כיף שבעתיים , המקום מוצל , ומי שרוצה יכול לפסוע בנחת אל שפך הנחל בו ניפגש הנחל עם  חוף ים נקי ונהדר  . ומה כיף יותר מאשר לסיים טיול של שבת ברחצה כיפית .

ציוד מומלץ

2 ליטר מים לאדם

כיסוי ראש

קרם הגנה

נעלי הליכה נוחות

בגד ים

מצלמה

מי שרוצה יכול לפרוש את ארוחת הצהריים .

נשמח אם תשתפו אותנו בטיולים שעשיתם בתמונות וחוויות  , ובשאלות ניתן לכתוב למטה בשדה תגובות

 

לשאלות נוספות : 054-2233888

לאתר הטיולים : www.tiyoolim.com

 

 

Comments are closed.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

צלצלו עכשיו