11.05.18 – 12.05.18 אתגר במדבר אוביל וורדית ברק

11.05.18 – 12.05.18 אתגר במדבר אוביל וורדית ברק

   אתגר במדבר 35 ק"מ של אתגר ושל נופים עוצרי נשימה 

קניוני אוביל, ברק וורדית  המרשימים  ומהקניונים והגבים מהיפים בישראל  

מזג האוויר ליום הטיול 

 

תוכנית הטיול

יום שישי

את טיולנו האתגרי והמרשים נחל בנחל  אוביל , אבל לפני שנרד אל הנחל נעלה לתצפית מרהיבה ביופייה במצפור ראש מעלה פארן – נקודת תצפית עוצרת נשימה על דרום מערב הר הנגב. מצד ימין (צפון) ניתן לראות הר בצורת שולחן, זהו הר כרכום, שלגביו נטען לאחרונה כי הוא-הוא הר סיני המקראי. לידו, ביום טוב, ניתן גם לראות את הגבוה בהרי הדרום, הר רמון. ממולנו – צוקי אוביל, שמהם יוצא חלקו העליון של נחל אוביל. בצידם הימני ניתן לראות שביל עיזים דקיק, הידוע בפי סיירים ותיקים בכינוי "מעלה פולידין" מאחורי צוקי אוביל נשקפת רמת סירה. דרומית יותר ניתן לראות את צוקי ציחור ובראות טובה – גם את הר צניפים. במצפור הבא נראה את הר כיפה, הנחשב לאחד המצפורים המדבריים היפים בעולם.

נחל אוביל מקום שכמעט לא ידוע ובוודאי לא מטוייל הוא מסלול אתגרי ויפה

 

, נתחיל את מסענו הרגלי בשביל מסומן בירוק, אשר ילווה אותנו לאורך רוב המסלול. אנו עולים על שלוחה קטנה (גבעה 399), ולאחר מכן יורדים בתוך גיא בשיפוע מתון. הירידה מוקפת באבני צור בתצורות שונות היוצרות משחקי צבע וצורה מהפנטים. צור הוא סלע משקע שנוצא כתוצאה מהתגבשותם של "שאריות" ומשקעים מבעלי חיים ימיים, כאשר הנגב כוסה לפני עשרות מיליוני שנה בים ("ים תטיס") תכונותיו של הצור, ובייחוד קשיותו ושבירתו לפיסות חדות, הפכו אותו למצרך מבוקש בתקופת האבן, בכל הקשור לבניית כלי ציד, נשק ועבודה וכן להצתת אש באמצעות נקישת שתי אבנים. זוהי הסיבה מדוע יש להיזהר ולהישמר בירידה לערוץ הנחל, למרות מתינותה; כל מעידה קטנה עלולה להסתיים בחתך עמוק.

תמונות פנורמיות מנחל אוביל

נחל ברק

לאחר כ 11 ק"מ ניכנס לנחל ורדית , קניון נחל ורדית נקרא על שם הציפור ורדית סיני, שניתן להבחין בה בקניון, ובעבר נקרא "קניון הציפור". בתוך הקניון נפרשת סידרה של שישה מפלים, שהגבוה מביניהם נופל מגובה של כ-15 מטר. ישנן יתדות ברזל לאורך כל הקניון,   בנחל ורדית נפגוש בסולמות וחבלים מעוקים מלאים במים תוצאה של השיטפונות  שחווינו בחודש אפריל ואשר שטפו את הנגב .

הצורות המיוחדות של המעוק נותן לנו הרגשה שאנו מטיילים בספירות אחרות שלא קשורות לכדור הארץ , החללים שיצרו המים כה מיוחדים עד כי אתה חושב שיד אדם בדבר , אין ספק כי נחל ורדית וברק הם קניונים מהמרשימים ביותר בארץ .

עם סיום הטיול כשמאחורינו  15 ק"מ  בנחל נפגוש את רכב הלוגיסטיקה , נחליף בגדים ונתכונן לקבלת השבת , ארוחה בשרית וצמחונית כיד המלך .

  • לינה במאהל גדול
  • פרט למים שאנו ניקח ליום הראשון  כל הציוד יהיה על טנדר .

יום שבת

נחל ברק

עם שחר נתעורר כשכוס הקפה וארוחת הבוקר מצפים לנו , ודרכנו אל נחל ברק  ,קניון נחל ברק קיבל את שמו מכינויו הערבי: "ואדי איבריק". בקניון סדרה של כחמישה מפלים, גובהו של הגבוה שבהם הוא כעשרה מטרים, ושתי בריכות גדולות ועמוקות שבעונת השיטפונות מתמלאות מים ומאפשרות מעבר רק בשחייה. מכיווון שכך, ישנם בקניון סולמות ברזל שמסייעים במעבר בו, וכן שביל שעוקף את הקניון.אנו  מהחניון  נכנס  שוב לנחל ורדית ונעלה על הסמ"ש שביל ישראל נתבונן בנופים המדהימים מסביבנו , נהנה מהשקט , והעוצמות של המדבר , בדרך נראה יעלים אשר תרים אחר המים והמזון  , גם נחל ברק מתהדר בקניון מהמרשימים שיש בארצנו , ובגבים ובסולמות ויתדות , הירידה בנחל היא אתגרית ומאתגרת ,  לאחר כ 12 ק"מ של הליכה כיפית נפגוש את הרכב שיסיע אותנו לאוטובוס הממתין לנו בחניה .

תמונות פנורמה על נחל ברק

 

מפה אקטיבית לטיול שלנו

כללי  בטיחות , וציוד מומלץ

שק שינה

בגדים להחלפה

3 ליטר מים  חובה

נעלי הליכה ( לא ספורט )

כיסוי ראש

קרם הגנה

פנס (מומלץ פנס ראש )

במידה ועזבת את המסלול לכל מטרה שהיא משאירים את התרמיל על המסלול

לרשותך 4 אנשי צוות עם מכשירי קשר בכל שאלה ניתן לפנות ולקבל תשובה

לכל אורך הטיול יהיה מאסף , אף לא אחד  נשאר מאחור .

חל איסור לעקוף את מוביל הקבוצה ,התמונה של ‏‎Badian Yoav‎‏.

כל מטייל אשר עוקף את מוביל הקבוצה או נשאר מאחור המאסף לא חלה עליו אחריות שילוחית  והינו אחראי על עצמו

נא להכניס לזיכרון הפון   054-2233888  איציק

  • בכל עת וזמן רשאי מדריך / מוביל הטיול לשנות לקצר , לבטל את מסלול הטיול 
  • המחיר כולל
ארוחת ערב + ארוחת בוקר + מים

ארוחת ערב + ארוחת בוקר + מים

הדרכה

הדרכה

ביטוח

ביטוח

הסעה

הסעה

 

 

 

 

 

תחנות הסעה : 5.00 קריון : 5.05 צומת צבר : 5.10 צומת הצריף : 5.15 צומת קרית אתא : 5.20 לב המפרץ :5.30 מסעדת מקסים : 5.55 צומת אולגה : 6.10 צומת נתניה : 6.25 צומת כפר שמריהו 6.30 סינמה סיטי גלילות : 6.40 תחנת רכבת ארלוזורוב: 7.00 ראשון לציון חניון מכבי רחוב גולדה מאיר 21 :7.10 גשר יבנה : 7.15 צומת גדרות : 7.20 חפץ חיים : 7.25 צומת ראם : 7.30 צומת קרית מלאכי (קסטינה ) : 8.00 תחנת דלק דבירה (הפסקת בוקר )

 

דף זה מאובטח בהצפנת SSL 2048bit. המידע אודות הפעולה מוצפן בהתאם להנחיות תקן PCI הבינלאומי.

להרשמה

Payment

 

 

http://israelhiking.osm.org.il/#!/11/30.3895/35.0230?s=hseX3FWqML

 

Comments are closed.

צלצלו עכשיו
יש שאלות ? אנחנו עומדים לרשותכם.