26.09.15 טיול קסום למנזרים מעיינות ונחלים

טיול שבת 26.9.15

טיול בנחל פרת – ואדי קלט וביקור במנזר סנט גורג, דֵיר חָגְ'לָה ו"קאסר אל יהוד"

טיול המיועד לאוהבי מיטיבי לכת  ! (לא חייבים להיכנס למים )images (5)

חברים יקרים ,הקיץ בסיומו ,והסתיו בפתח.הפעם אנו נשלב בטיולנו צעידה בנחל זורם (לא לדאוג, לא חייבים להיכנס למים),נבקר במנזרים עתיקים ומעניינים,ולא נפסח על אתר הטבילה הקדוש לנוצרים קאסר אל יהוד

אז בואו נתחיל………

קדימה ….יוצאים לדרך,,,,והפעם למדבר, בנחל פרת הלא הוא ואדי קלט.

נתחיל את טיולנו במנזר סנט גורג הבנוי בצלע ערוץ נחל פרת במדבר יהודה. נבקר בתוך המנזר המיוחד ומשם נצא לצעידה בנחל פרת הלוא הוא ואדי קלט.הורד (1)

בזכות שפע המים ונוחות המעבר באזור, התגורר האדם בנחל פרת ובסביבותיו למן ימי קדם. המערות והכוכים שבאזור משכו אליהם את הנמלטים מיד השלטונות החל מימיו של ירמיהו הנביא ערב החורבן, דרך אנשי המרד הגדול, ועד לנזירים מתבודדים. לכל אורך הנחל זרועים שרידי יישובים ושרידי מנזרים ביזאנטיים.

הוואדי מציע לנו ,נוף מדברי, שפיעת מים וצמחייה מגוונת, היוצרים את נווה המדבר המיוחד של שמורת הטבע נחל פרת (ואדי קלט).images (1)

נעצור לטבילה בעין קלט . עין קלט הוא המעיין המרכזי התחתון בערוצו של נחל פרת. מי המעיין נובעים מתוך הסלע, ויוצרים בריכת שכשוך יפה בין המצוקים, ובה מים צלולים להפליא. מהבריכה ממשיכים המים לזרום במפל יפה אל בריכה נוספת, יפה עוד יותר, שנמצאת תחתיו.

נמשיך לצעוד על גדות הנחל הזורם,נצעד בתוך צמחיה סבוכה ,נפגוש את היעלים, שפני הסלע ,נכיר את ציפורי המדבר ואת כל מה שיש למדבר להציע.

תחנתנו האחרונה בנחל תהיה עין מבוע. מימיו הזכים של עין מבוע ממלאים את חלקו התחתון של נחל פרת בכל ימות השנה. המעיין בנוי משתי בריכות – בריכה עגולה ועמוקה מאוד, אותה מקיפה בריכה מרובעת ורדודה יותר.ניתן להכנס למעין ולהנות מהמים הקרירים.הורד (2)

כאן אנו מסימים את החלק הראשון של הטיול ,נעלה לאוטבוס ונסע לאתר הטבילה שליד יריחו הנקרא "קאסר אל יהוד" . "קאסר אל יהוד"  הוא אתר טבילה על גדות נהר הירדן האתר המקודש מזוהה כמקום בו ע"פ המסורת הנוצרית, הוטבל ישו ע"י יוחנן המטביל. בברית החדשה מצוין כי אירוע זה שימש כ- "לידה הרוחנית" של ישו, בניגוד ללידה הגשמית שארעה בבית לחם. על כן, אתר הטבילה הינו אתר בעל חשיבות רבה ביותר בעולם הנוצרי ונחשב כשלישי בקדושתו לעולם הנוצרי.669

נבקר גם במנזר דֵיר חָגְ'לָה הוא מנזר יווני-אורתודוקסי, השוכן במדבר יהודה צפונית לים המלח. המנזר מוקדש לגֶּרָסימוֹס הקדוש, שעל פי המסורת, הקים במקום מרכז לנזירים מתבודדים בתקופה הביזנטית.הורד (3)

הכנסייה הגדולה במנזר שוכנת באולם רחב בעל כיפה גדולה, המצופה במתכת ובולטת למרחוק. קירות הכנסייה ועמודיה העבים מעוטרים בתמשיחי קיר וציורים, חלקם עתיקים וחלקם משוחזרים. רוב הציורים מציגים נזירים חשובים שפעלו באזור בתקופה הביזנטית.

כמו כן נוכל לראות כיצד בונים בבית המלאכה של המנזר ציורי פסיפס מרהיבים.

*הטיול ברמת קושי למיטיבי לכת בינוני.!!!

לסיכום : מנזרים עתיקים,נחל זורם ומעיינות שופעים, טבע, מצוקי מדבר גבוהים ומוריקים, שרידי התיישבות עתיקה, פריחת סתיו, ,והמון כיףףףף……. בשלש מילים: "יופי, טבע וכיף"., כך מסתכם בשורה אחת טיולנו השבת.הורד (4)

סרטון על האזור  : שווה צפיה !

 

אז….לא לשכוח מצלמה ,כובע ,בגד ים,מים,ונעלי הליכה טובות (לא מתפשרים בנושא בטיחות! החיים שלכם יקרים לנו !!!

אנא הרשמו  ואל תחכו לרגע האחרון ! והכי חשוב תביאו הרבה מטעמים לחלוק עם החבריםimages

  • הביקור  באתרים עין חיג'לה וקאסר אל יהוד מותנים בזמן סיום המסלול בנחל פרת וזאת מאחר והאתרים נסגרים בשעה  17.00  אחר הצהרים
  • מדריך הטיול רשאי על פי הבנתו ומתוך דאגה לשלום המטיילים  לשנות ולבטל את תוואי המסלול .

 

*מחיר הטיול 130 ₪   בהרשמה מוקדמת עד ליום רביעי  שעה  20.00  .

**לאחר מכן  150 ₪  !!!

 

איסופים:images (4)

06:30 – ראשל"צ,

06:50 – תל אביב רכבת ארלוזרוב ליד שלמה SixT

07:30 – צומת שורש

07:50 – ירושלים צומת הגבעה הצרפתית

להרשמה מאובטחת :

Register

 

.

 

 

Comments are closed.

צלצלו עכשיו
יש שאלות ? אנחנו עומדים לרשותכם.