30.05.19 – 19.05.19 טיול של פעם בחיים, קוסטה ריקה הנפלאה

טיול של פעם בחיים קוסטה ריקה  הנפלאה

שמורת הטבע מהיפות בעולם

פורה וידה אלו זוג המילים שתשמעו בקוסטה ריקה ופירושם "החיים הטהורים" . ואכן תושבי קוסטה ריקה כך חיים על צמד המילים הנפלא הזה .

תוסיפו לכך את הנופים הבתוליים , את האטרקציות ,את הג'ונגלים , את הצמחייה , את חיות הבר , ואת כל היופי וההדר שארץ זאת ניחנה בה ויש לכם טיול ענק

וכמו שמאות המטיילים שלנו חוו וכתבו והמליצו באתר הטיול הנחשב בעולם  https://goo.gl/xHjc7h tripadvsor

 

 יום ראשון – הגעה לקוסטה ריקה – פואז – לה פאז

(ארוחת ערב) הנהג והמדריך שלכם יפגשו אתכם מחוץ לטרמינל ומשם ניסע להר הגעש פואז לצפייה בלועו העצום המשתרע על פני 1.5. ק"מ. באתר גייזרים מהגדולים בעולם, הר הגעש פעיל אך בטוח לתצפית. בהמשך – מפלי לה פאז והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה הפרפרים הגדול בעולם, שפע יונקי דבש, תצוגת נחשים, קופים, חתולי בר וגני אורכידאות. לאורך שבילי נהר לה- פאז 5 מפלים גדולים.

לילה במלון  אורולה אין – חדר סטנדרט

זמן נסיעה משוער משדה התעופה לפואז – שעה , מפואז לסאן חוזה – שעה וחצי

  יום שני –  – סאן חוזה – שמורת מנואל אנטוניו – סיור קופים – דומיניקל

(בוקר, ערב) לאחר ארוחת הבקר נצא לכוון מנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות , עם ההגעה, תצאו לסיור בפארק מנואל אנטוניו הכולל: חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלת פונטה אובה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מהם מאפיינים מיוחדים. הסיור עם מדריך מקצועי המסביר על המגוון הרב של הפרפרים, קופים, ראקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים, חיות מים, אורכידאות ועוד. לאחר מכן (או לפני, תלוי בגאות ובשפל) ,שייט עם ה"אבא של הקופים" – סיור מרתק באיי דאמאס . צפייה והאכלת קופים בליווי מדריך יוצא דופן המכונה האבא של הקופים ש"מדבר" את שפת הקופים, קורא להם בשמותיהם ומאפשר לכם מפגש אינטימי ומיוחד אתם.

לילה במלון ווילאס  ריו דל מאר– חדר סופריור

זמן נסיעה משוער 4 שעות

 יום שלישי – הייק במפלי נאוייקה  

(בוקר, ערב) לאחר ארוחת הבקר, הייק במפלי נאיוקה  – נצא למסלול בן יותר מ- 12 ק"מ עם 3 עצירות, המתחיל במשרדי השמורה. בהמשך, ההליכה עד למפלים היורדים החל מגובה  20 מ' ועד גובה 45 מ'  אל ערוץ קניון שרוחבו 8' מ' ויוצרים בריכה  בגודל 1000 מ"ר ובעומק 6 מ'. שם אפשר לשחות בבריכות הטבעיות.

לילה במלון ווילאס  ריו דל מאר– חדר סופריור

 יום רביעי – הסיינדה בארו – קאטאמרן

(בקר, צהריים, ערב) לאחר ארוחת הבקר נצא לסיור בחוות בארו, 3 ק"מ של שמורת טבע מיוערת לאורך החוף דרומי של האוקייאנוס השקט ,המאכלסת סוגים רבים של בעלי חיים, ציפורים, פרפרים, חרקים וזוחלים. ניתן לראות  סנאים על העצים ואת קופי הקפוצ'ין לבני הפנים, קופי עכביש, מיני אופוסום נדירים כמו אופוסום צמרי, אופוסום אפור 4 עיניים , אופוסום המים, ואופוסום מקסיקני עכברי ,ביער עצמו ניתן למצוא דובי נמלים– דוב הנמלים המשיי והצפוני, עצלנים מ- 2 הסוגים (בעלי 2 ו-3 בהונות), ארמדילו, ,בואשים למיניהם, למעלה מ- 20 סוגי  עטלפים מסוגים שונים , בונה מסוגים שונים, צבאים ,פומה, יגואר, פנתרים, זאבי ערבות, לוויתנים ודולפינים , ציפורים רבות מסוגים שונים מאכלסות את השמורה . מהן ציפורי מים רבות כמו אנפות, שחפים, קורמורנים, פריגטות, טינמואים, פליקנים  עופות דורסים כמו נשרים, זנים רבים של ניצים ובזים, יוני יער ותוכיים. אח"כ שייט קאטאמרן, תחילת המסע בנמל קאפוס במימיו הצלולים של הים הפתוח, לאורך חופיו הציוריים של פארק מנואל אנטוניו. דולפינים השוחים סמוך לחרטום, לוויתנים, צבי ים, קופים ושפע

ציפורים הינם חלק מהנוף. בעת השייט נגלים איים מסתוריים, צוקים וסלעים בצורות יחודיות המהווים בית לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו פליקנים, מגלנים ועוד.  השייט כולל ארוחת צהריים

לילה במלון ווילאס  ריו דל מאר– חדר סופריור                                             

 יום חמישי – רינקון דה לה וויאחה –  הייק למפלי צ'ורראס

(בוקר, ערב) לאחר ארוחת הבקר, יציאה לכיוון רינקון דה לה וייאחה, פארק אקולוגי וולקני בחלקה הצפוני של קוסטה ריקה. עם ההגעה נצא להייק למפלי צ'ורראס , הערוץ של קניון מפלי צ'ורראס הסמוכים למלון האסיינדה גואצ'יפלין, מקסים ביופיו ומזמין את המבקר להנות משחיה בבריכות הטרופיות של המפלים בחיק הטבע המרהיב. אשדות המפלים נופלים זה לצד זה היישר אל בריכת מינרלים כחולה כשמים. קניון וולקני קטנטן ורדוד עוטף את המפלים והבריכה ויוצר עבור המבקרים מעין אואזיס פרטי ואינטימי לשחייה והתרעננות. הקניון נמצא כ-1.5ק"מ מהאסיינדה גואצ'יפלין. הליכה בשבילי היער הטרופי הציורי והיפה תוליך את המבקר אל המפלים תוך צפייה בחיות היער. ינתן זמן לשחייה והנאה עד לחזרה אל המלון .

לילה  במלון הסיינדה גוואיצ'פלין  – חדר סופריור

זמן נסיעה משוער 5.5 שעות

יום שישי – הייק למפלי וויקטוריה – קנופי "קניון"

(בוקר, ערב) לאחר ארוחת הבקר נצא בהייק למפלי ויקטוריה המדהימים יורדים בדרמטיות מגובה 35 מ' היישר אל ריו נגרו .הטופוגרפיה בקניון המקיף את המפלים הינה ייחודית והוא מכיל צמחיה מיוחדת במינה. ניתן לשחות בבריכות המים הצלולות שבבסיס המפלים.שם מתחיל הבילוי בשייט האבובים ההרפתקני של ריו נגרו .

מפלי ויקטוריה נמצאיםכ- 4 ק"מ מהאסיינדה גוואצ'יפלין . אל המפלים מגיעים לאחר הליכה בת שעה לערך במעבה היער הטרופי הציורי והיפה , תוך צפייה בחיות הבר עד ההגעה לנהר. משם , ירידה תלולה מביאה את המבקר היישר אל בריכות המפלים.

לאחר מכן סיור "קניון הקנופי" הייחודי לרינקון דה לה ויאחה ומבין הטובים בגוואנקסטה, נותן תחושה מופלאה של זרימת אדרנלין בגוף . בקנופי הייחודי מתעופפים בין העצים על כבלים , קופצים במפלים, מטפסים על סלעים , מתנדנדים לגבהים כמו בטרזן סווינג וחוצים ערוץ נהר צר על גבי גשרים תלויים . את מגרש המשחקים של הפעילות מהווה ערוץ ויפהפה של הנהר שנוצר ע"י סחיפה (ארוזיה) של של המים במשך מליוני שנים .

ההתרגשות מתחילה כבר עם העלייה לפלטפורמה הראשונה של הקנופי שהינה במרחק הליכה קצר ממרכז הפעילות  של האסיינדה גוצ'יפלין. הפעילות מבטיחה  בילוי בכיף ודופק מואץ  לאורך 7 כבלים , גשר אחד תלוי, 2 טרזן סווינג, קפיצת מפלים מבוקרת לאוך 20 מ' וטיפוס וחציית קיר סלעים

לילה  במלון הסיינדה גוואיצ'פלין  – חדר סופריור

יום שביעי– סיור ברינקון דה לה ויאחה , "לאס פאיילס" – ארנל  

(בוקר, ערב) לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור ברינקון דה לה ויאחה, נתחיל בהליכה בשבילי "לאס פאיילס", הליכה זאת נמשכת 45 דק' בשבילי יער ציורי עד לפארק עצמו. איזור זה שמשמעותו הינה קלחת או קדרה  מציג באופן מרהיב את כוחו הכביר של הר הגעש רינקון דה לה ויאחה שהינו הר הגעש הגדול והפעיל ביותר באיזור גוואנקסטה. גאזים חמים וגופרית נפלטים מתוך האדמה שצבעיה הינם צהוב חלודה ,ויצרים בריכות מים חמים המבעבעים בצבעי חימר וקפה .
בוץ וולקני חלק ואפור מבעבע גם כן בבורות קטנים שנוצרים מן ההתפרצויות הוולקניות.שאין שני להן בכל קוסטה ריקה.

בסיור רגלי לאורך 3.5 ק"מ בצל יער טרופי, שבילי לאס פאיילאס שלהם צורת לולאה, מציגים את הנוף היפה ביותר של הר הגעש הפעיל . הפארק הינו ביתם של כ-  300 זני ציפורים וחיות הבר כמו ארמדילו, איגואנות, נחשים,וקופים מסוגים שונים כמו הקוף המיילל, קוף עכביש, הקף לבן  הפנים ועוד. הסיור  מסתיים בהליכה חזרה למלון דרך הפארק עצמו.

לאחר מכן נצא לאיזור ארנל הממוקם בחלקו הצפוני של מחוז אלחוואלה (Alajuela), קרוב לגבול עם ניקארגוואה. באיזור תמצאו מראות נוף מגוונים ומרהיבים. הר הגעש ארנל הוא האתר התיירותי המרכזי. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים.

לילה במלון מונטנייה דה פוואגו או דומה– חדר סופריור

זמן נסיעה משוער 3.5 שעות

יום שמיני– סארו צ'אטו – מעיינות חמים פאראדייז

(בוקר, ערב) לאחר ארוחת הבקר, תצאו לכבוש את פסגת סארו צ'אטו, האח הצעיר של הר געש ארנל, סיור הליכה "אקסטרימי" למיטיבי לכת במהלכו תוכלו לשחות בלגונה של ההר.
סוף היום במעיינות חמים פאראדייז להנאה ורגיעה

לילה במלון מונטנייה דה פוואגו או דומה– חדר סופריור

  יום תשיעי – סיור שוקולד – קניונינג

(בוקר, ערב) לאחר ארוחת הבקר, תיהנו מחווית יער הגשם המתוקה ביותר, עם הסודות העתיקים של ייצור השוקולד. תלמדו על התהליך החל מגילוי השוקולד באמריקה הטרופית ועד לעיבודו למוצר שאנו מכירים היום. עץ הקקאו נחשב לקדוש בתרבויות העתיקות וכ"מתנה מהאלים", השתמשו בו כמשקה בטקסים דתיים ובזרעיו כמטבע יקר ערך. בסיור בן השעתיים, תלמדו על כל תהליכי הייצור, מהקטיף, הייבוש והטחינה של הזרעים, על פיתוח המשקה הקדמוני וכמובן, אח"כ תמשיכו ללנדס אין לאב בלב יער העננים.

עם ההגעה, נחל בחווית הקניונינג בשמורת יער העננים. מדובר בהליכה קלה בת 10 דקות המובילה לנקודת ההתחלה- כבל של 150 מ' המוביל לפלטפורמה הבנוייה על עץ בגובה 43 מ'. אחריה תרדו לבסיס העץ לאחר 50 מ' של הליכה, תגיעו לגשר תלוי ממנו יתחילו עוד 4 ירידות נוספות. הראשונה בת 51 מ' מהגשר אל המפל ולאחריה עוד 3 בגבהים של 10, 14, ו- 18 מטרים. הסיור ממשיך אל אטרקצית ה- "“Super Tarzan Swing, לנהר הבלסה, לבריכות השחייה הטבעיות שלו ולמפל. לסיום- חזרה אל נקודת ההתחלה.

לילה במלון לנדס אין לאב– חדר סטנדרט

זמן נסיעה משוער 45 דקות

יום עשר – ראפטינג –  סופרמן

(בוקר,ערב) הבוקר תצאו לראפטינג בדרגה 2-3 בנהר הבלסה, עולם טרופי פראי מתגלה בערוץ העמוק של הנהר והמפלים, חיות אקזוטיות, ציפורים טרופיות והרבה מים

אח"כ טיסה בכבל הסופרמן , 100 מטר מעל פני האדמה, 750 מטר אורך במהירות 80 קמ"ש , חווית אדרנלין מובטחת

לילה במלון לנדס אין לאב– חדר סטנדרט

יום אחד עשר – שנים עשר – לנדס אין לאב – סאן חוזה – תל אביב

(בוקר) נסיעה לנמל התעופה בסאן חוזה בהתאם למועד הטיסה .

הערה: יש להגיע לדלפקי חברת התעופה כ-3 שעות לפני מועד הטיסה

 נחיתה בארץ 

 

מועדי הטיסות סדירות

1  IB3317 19MAY TLVMAD 0530 0955  19MAY 

2  IB6317 19MAY MADSJO 1135 1455  19MAY 

3  IB6314 29MAY SJOMAD 1620 1040  30MAY 

4  IB3316 30MAY MADTLV 1615 2155  30MAY

המחיר בהרשמה מוקדמת עד לתאריך 15.03.19  הוא  11900 ש"ח ומתאריך זה המחיר   12800 ש"ח

המחיר כולל 

 • טיסות סדירות
 • אוטובוס צמוד לאורך כל הטיול
 • הדרכה
 • בתי מלון בדרגת תירות טובה חצי פנסיון
 • שמורת לה פס
 • מפלי נאוייקה
 • הסיינדה בארו
 • קאטאמרן
 • מפלי צ'ורראס
 • מפלי ויקטוריה
 • קנופי "קניון"
 • שמורת רינקון דה לה ויאחה (שביל "לאס פאיילס"
 • סארו צ'אטו
 • מעיינות חמים "פאראדייז"
 • סיור שוקולד
 • קניונינג
 • ראפטינג
 • סופרמן

תמונות מהטיול הקודם ,שווה צפייה

לא כולל:

 • משקאות והוצאות אישיות
 • אופציות לטיולים ופעילויות שלא מצויינים בתכנית

לינה

Payment

 

 

שגריר קוסטה ריקה ומנכל טיולים ואתגרים מתכננים את הטיול

 

 

 

 

חברת טיולים ואתגרים קיבלה תעודת מצויינות מאתר הטיולים הנחשב בעולם על השירות המקצועיות והאמינות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://youtu.be/TL0p_Mzhxik

Comments are closed.

צלצלו עכשיו
יש שאלות ? אנחנו עומדים לרשותכם.