30.01.16 טיול שופע באטרקציות ואתרים מקסימים

30.01.16 טיול שופע באטרקציות ואתרים מקסימים

30.01.16 טיול שופע באטרקציות אתרים מקסימים  המון יידע ויופי .          

מזג האוויר ביום הטיול

 

טיול ענק השופע ביקורים באתרים השזורים מההיסטוריה של  יהדות ספרד אתרים ואטרקציות של ארץ ישראל .

את ארוחת הבוקר נסעד בשמורת טבע יפהפייה  ופסטורלית ,  נחל אלכסנדר , ובתום הארוחה נעלה לאוטובוס אל

התחנה הראשונה בטיולנו  מוזיאון ראלי בקיסריה מייסודו של מר הארי רקאנטי 

מוזיאון ראלי הראשון השוכן במבנה מפואר בסגנון ספרדי קולוניאלי, בו מוצגות תערוכות אומנות לטינו-אמריקאית ואירופאית, רובם מהזרם הסוריאליסטי ומוזיאון ראלי השני שנקרא זכרון ספרד בו מוצגים ציורים מקוריים מהמאות ה- 16  עד  ה-18  העוסקים  בנושאים מהתנ"ך שהכניסה אליו עוברת דרך חצר הבנויה בהשראת החצר המפורסמת בארמון אלהמברה שבספרד, עם מזרקות מים המפוסלות.Ceasarea-Ralli-10671

בקומה השנייה של המוזיאון מוצגים 23 פסלים של האמן הספרדי סלבאדור דאלי  ולמרפסת עם רחבת פסלים גדולה המשקיפה אל הים, ומבעד לקשתות של רחבת הפסלים ניתן להבחין באופק בקשתות  אמת המים הרומית המפורסמת של קיסריה – האקודוקט.

בקומה התחתונה מוצגת תערוכה ארכיאולוגית חלומו של הורדוס המתארת את החיים בקיסריה בתקופות השונות, את תהליך עבודתם של הארכיאולוגים ואופן תיעוד הממצאים. תערוכה זו יכולה לשמש כמבוא או סיכום של טיול באתר העתיקות ובנמל של קיסריה.

בכניסה למוזיאון מוצגת סדרת מדליונים שהוטבעו בצרפת המציגים דיוקנותיהם של אמנים מפורסמים מהמאה ה-13 ועד ימינו.
באגף לתערוכות מתחלפות מוצגת החל מיולי 2008 תערוכה פרי מכחוליה של הציירת האנגליה המפורסמת בּרִיל קוּק.

מוזיאון ראלי 2 – זיכרון ספרד
בתוך המוזיאון שנחנך בשנת 2007, מוצגים ציורים קלאסיים מהמאות ה- 16 עד ה-18 העוסקים  בנושאים מהתנ"ך, שעברו שיחזור ע"י רסטורטורים מומחים מסיינה לפני תלייתם במוזיאון.

החצר הגדולה בכניסה למוזיאון החדש בנויה בהשראת החצר המפורסמת בארמון אלהמברה הנמצא בגרנדה שבספרד.  בכניסה מזרקות יפות והבולטת שבהם הינה מזרקת האריות שמפיהם זורמים מים כמו במזרקה המפורסמת בארמון אלהמברה.282ee8b9-4f9b-4557-b2ec-afa695e466e7

עוד ברחבה  ניצבים פסלי שיש של הבולטים מיהודי ספרד כשלמה אבן גבירול, יהודה הלוי, הרמב"ם  וברוך שפינוזה ופסליהם של אנשים חשובים שמוצאם מהאנוסים כמו כריסטופר קולומבוס, נוסטרדמוס ומיגל דה סרוונטס.

בנוסף הוקם אתר חדש ובו פסלי שיש של האנשים שתרמו להקמתה של מדינת ישראל כבנימין זאב הרצל, חיים ויצמן, ארתור ג'יימס בלפור, הארי טרומן  ודוד בן-גוריון.

מול הכניסה למוזיאון ניצבת אנדרטת שיש גדולה (אוביליסק) לזכר קהילות היהודים באיטליה ולזכר האיטלקים שהצילו יהודים במלחמת העולם השנייה.

לאחר שקיבלנו הסברים מאלפים על המקום נגיע לתחנה השנייה של הטיול                                                                   הגן הבהאים בעכו

גני בהאג'י שמצפון לעכו מקיפים במעגל רחב את האחוזה ההיסטורית בה התגורר בהא-אללה, הנביא-המייסד של הדת הורדהבהאית, בשנות חייו האחרונות, ואת המקדש בו הובא למנוחת עולמים.

אל הגן המעגלי מוביל שביל גישה ארוך וישר שלאורכו נטועים ברושים וצמחייה טבעית. ההליכה בשבילי הגן מעוררת שלווה פנימית, המתעצמת ככל שמתקרבים למרכז הגן. עם הכניסה אל לבו של האתר חש המבקר כאילו נכנס לעולם של רוגע ושלווה, מעין מקלט ללא קירות המגונן עליו מבלי ליצור תחושת סגירות. הגינון המעוצב והמדויק זורם סביב המבנים ההיסטוריים והאלמנטים הטבעיים, הכוללים שיקמה בת מאות שנים ומטע עצי זית עתיק.

 

images (1)

לאחר שהתפעלנו מהמקום השופע בצמחיה וקיבלנו הסברים על הדת המופלאה , נשים פעמינו אל התחנה השלישית

 סיור בעיר  עכו

עכו היא עיר ים תיכונית אמיתית, שלזכותה מיקום יוצא דופן, חמשת אלפים שנות היסטוריה ושני אתרי מורשת עולמית של אונסקו. אחד מהם הוא הגנים הבהאים, והשני הוא העיר העתיקה, עם אולמות הצלבנים המרהיבים, המסגדים, החאנים וחומות העיר העותומאנים. עכו היא גם השער אל הגליל,

את סיורנו אנו נחל בעיר העתיקה שרבים הם הסיפורים השזורים בה , עכו היא אחת הערים העתיקות בארץ והיא הוקמה  לפני  כ  4000  שנה . רוב האתרים נתשמרו יפה  כך שאנו נוכל  לבקר בחלק  מהם  .הורד (1)

סרטון על עכו


תחנה אחרונה הגנים הבאים חיפה

לאחר שהתפעלנו מכל הנופים המדהימים שחזו ענינו , ובעודנו תוך כדי נסיעה  מביטים על השקיעה המרהיבה ,  נגיע לגנים הבאים אשר בחיפה , שם נחזה במחזה מדהים של המעבר בין אור לחושך בין האפלת השמש לתאורת הגנים אשר נדלקת ומאירה את המקום בתאורה מרהיבהhaifa-stairs-at-night1-tsik_C

מחיר הטיול בהרשמה מוקדמת 130 ₪   עד לתאריך 26.01.16  שעה  19.00 ומתאריך זה  המחיר 150 ש"ח המחיר כולל  כולל אוטובוס צמוד לאורך כל היום , הדרכה , כניסה לכל האתרים

המחיר לא כולל ארוחות , שתייה , וכל מה שאינו רשום

תחנות הסעה :

8.00 חניון מכבי , רחוב גולדה מאיר  21 ראשון לציון :

8.10 קניון בת ים

8.15 רכבת ארלוזורוב ת"א

8.30 סינמה סיטי צומת גלילות :

8.40 כפר שמריהן בתחנת האוטובוס :

8.50  צומת נתניה מתחת לגשר images

להרשמה מאובטחת

Payment

 

מורה הדרך טוני ליאון

מארגנת לוגיסיטית – יהלומה  – 0506598416

בכל עת , יכול מדריך הטיול לשנות, לבטל, את מסלול הטיול  , כל זאת למען בטיחות המטיילים.

 

Comments are closed.

צלצלו עכשיו
יש שאלות ? אנחנו עומדים לרשותכם.