14.02.15 מעלה ישי הקניון היבש ומפל החלון

14.02.15 מעלה ישי הקניון היבש ומפל החלון

טיפוס בוקר במעלה "ציץ"

המסלול שלנו מתחיל בתל גורן שבשמורת עין גדי. נתחיל בטיפוס על שביל
שמסומן בצבע שחור, עלייה של חצי שעה עד למעיין עין גדי. אחרי טבילה במים הצוננים, נתפנה לעלייה "האמיתית" של המסלול כשהר מצפה עין גדי צופה עלינו מגבוה. נמשיך בסימון שחור, במגמת טיפוס לאורך מעלה עין גדי, עלייה של בערך שעה. לאורך הטיפוס אפשר לראות בנייה רומית עתיקה, בעיקר בחלק העליון של המעלה. בראש מעלה עין גדי (מעלה "ציץ") מחכה תצפית מדהימה לכיוון בקעת ים המלח.

 

 

טיפוס בוקר במעלה

על רמת המדבר

מכאן נצא בדרך ג'יפים אדומה לכיוון צפון- מערב, ותתגלה לפנינו רמת המדבר. נמשיך בשביל הג'יפים כ 2- ק"מ עד לפיצול עם דרך ירוקה. אנחנו עולים על הדרך הירוקה והולכים בה 400 מטרים עד שנגיע לתצפית מצפה ערוגות (יפייפה!). במקום אין צל, אבל ביום בהיר זהו מקום נפלא לארוחת בוקר.
מכאן נחזור על צעדינו עד למפגש האדום-ירוק ונמשיך את דרכינו בשביל האדום. אחרי קילומטר נגיע למפגש עם דרך ג'יפים שחורה. קצת אחרי שנפנה לדרך השחורה (כיוון מזרח) נגיע למקברת ארוערה.
נמשיך מכאן ונוכל לראות את ההתחתרות של נחל דוד (עליון).
לאחר 3.5 ק"מ של הליכה נפגוש בשביל להולכי רגל אדום שפונה דרומה, ממנו נצפה לעבר הכיפה של הר ישי, המתנשא מעל בי"ס שדה עין גדי.

הר ישי

פונים באדום, אחרי עלייה קצרה נגיע לראש הר ישי. זה הזמן לנשימה אחרונה מלמעלה – ויורדים! הירידה מהר ישי לבי"ס שדה עין גדי תלולה מאד. נרד בסימון ירוק ואחרי 20 דקות נגיע לפיצול שבילים ירוק-שחור.
מכאן יש שתי אפשרויות: אם אנחנו ממהרים, או כבר תשושים מהיום הארוך – נרד בדרך השחורה, יותר מהירה ויותר תלולה, עד לבי"ס שדה. האפשרות השנייה היא לרדת בשביל ירוק – אמנם הוא לוקח יותר זמן אבל הוא יותר קל ואף יפה יותר. השביל הירוק מסתיים בקניון היבש, משם ממשיכים במגמת ירידה לכיוון הבי"ס שדה.

Register

Comments are closed.

צלצלו עכשיו
יש שאלות ? אנחנו עומדים לרשותכם.