14 טיפים לטיול מוצלח - טיולים ואתגרים

14 טיפים לטיול מוצלח

 

14 טיפים שחייבים לדעת

לפני  שיוצאים לטייל

 

פוסט זה נועד לעזור לאנשים להשיג הנאה ולהיות מאותגר בבטחה בחיק הטבע. עם זאת, אנשים חייבים לקחת אחריות על שלומם בכדי להבטיח השתתפות בטוחה בחיק הטבע. להלן מספר דברים שתוכל לעשות כדי למזער את הסיכויים שלך להזדקק לסיוע

 1. קח שכבות לבוש לשינויים בטמפרטורה

לבוש חשוב, ללבוש תמיד הנעלה מתאימה, נעלי טיול תומכות או מגפיים, חולצה קלה עם שרוול ארוך וכובע יכול לעזור לך להישאר קריר. נשא משקפי שמש ומסנן קרינה. היו מוכנים לקיצוניות בטמפרטורה. בתקופות מסוימות של השנה, יכול להיות קר כמעט מיד עם השקיעה. גם אם אינכם מתכננים לצאת החוצה לאחר רדת החשכה, קחו בגדי בידוד וציוד שיעזרו לכם לשרוד במקרה ובמקרה תרדו מהשביל או תתעכבו מכל סיבה שהיא. בחודשים קרים יותר, קח מעיל.

   2. קח הרבה מים

כלל אצבע בסיסי הוא 4 ליטר לאדם ליום. יתכן שתזדקק לעוד יותר, תלוי בזמן השנה. יתכן שתתכנן להיות בחוץ כמה שעות, אך לתכנן את הלא מתוכנן. קח עוד מים. החלפת אלקטרוליטים היא גם חיונית, אז קח אלקטרוליטים אבקתיים או נוזליים או משהו מלוח.

2. לקחת אוכל

פעילויות הרפתקאות דורשות אנרגיה. שמרו על רמות האנרגיה שלכם עם אוכל הולם. מאכלים מלוחים כגון תערובת שבילים או חטיפי אנרגיה הם בחירות טובות.

3. דע את מיקומך

לחקור וללמוד את המסלול המתוכנן שלך. דע כיצד לנווט עם מפה ומצפן טובים ו- GPS. תרגול עם כל אחד. אל תסמוך על אפליקציות ניווט לטלפון סלולרי או לטאבלט שדורשות שירות סלולרי כדי לתפקד. שירות תאים אינו אמין לחלוטין באזורי הר רבים. אם אתה הולך לאיבוד או מבולבל, אל תרכיב את הבעיה על ידי ניסיון ללכת לאיבוד. הישאר איפה שאתה.

4. דע את מיומנותך ורמת הכושר שלך

היו כנים בהערכת רמת המיומנות והכושר שלכם. שבילים מסוימים יכולים להיות קשים ביותר, אפילו עבור מומחים. בעוד שמומחים מסוימים יוכלו לבצע מסלול מסוים תוך שעתיים, רוב האנשים עשויים לדרוש 4 או 6 שעות לעשות את אותו מסלול.

5. קח פנס

גם אם אתם מתכננים לחזור הרבה לפני החשיכה, קחו פנס ראש או פנס וסוללות נוספות. ברגע שמחשיך, אל תנסה לנסוע ללא אור. ההשלכות עלולות להיות קטלניות.

6. קח טלפון נייד

טלפונים ניידים סייעו לחיפוש והצלה במצבים רבים. וודא שהסוללה טעונה במלואה והשאיר את הטלפון כבוי אלא אם כן הדבר נחוץ לחלוטין או סחב עם סוללה רזרבית.

7. נשא ציוד עזרה ראשונה

טעויות מתרחשות. היו מוכנים עם ערכת עזרה ראשונה בסיסית שיכולה להפוך את הנפגע לנוח יותר ולמנוע פציעה להחמיר, עד שתגיעו לסיוע רפואי.

8. דע את מזג האוויר

בדוק את התחזית לפני שאתה יוצא. שימו לב למזג האוויר במהלך היום. בחודשי הקיץ בחר להיות פעיל בשעות הקרירות יותר מוקדם או מאוחר יותר ביום. צפו ברקים והאזינו לרעמים. הימנע מוואדי וניקוז כאשר סופות רעמים באזור.

9. ספר למישהו לאן אתה הולך ומתי אתה מצפה לחזור

אל תשנה את מסלול הנסיעה שלך בלי לעדכן את האדם הזה. שירותי ההצלה מהמקום הראשון יבדקו אם מדווחים על איחור שאתה נמצא במסלול שאתה אמור להיות בו.

10. לאן אתה הולך?

שקול היטב את מיקום הטיול שלך ואיך זה ישפיע על החוויה שלך:

 • כמה זמן זה ייקח לך? דאג להשאיר לעצמך מספיק זמן. אתה צריך לחשוב בכמה אור יום אתה צריך ללכת.
 • אתה לא רוצה להיתפס  הולך בחושך אם לא ציפית.
 • אל תשכח להכניס את זמן הנסיעה לתכנון הטיול שלך, במיוחד אם אתה מתכנן הליכה ארוכה. איך השטח? בדקו מפה או שאלו מישהו שמכיר.
 • מרחק הנסיעה אולי נראה קצר במפה, אבל זה יכול לקחת הרבה יותר זמן אם הוא נמצא במסלול גס או במעלה גבעות תלולות.
 • האם אחרים בקבוצה שלך, כמו ילדים קטנים, יכולים להתמודד עם השטח? הטלפון שלך יעבוד? לטלפונים ניידים יש כיסוי מוגבל ברוב המקומות החיצוניים.
 • יתכן שתצטרך לקבל תוכנית נוספת של מה לעשות אם משהו משתבש. שקול היכן עזרת החירום הקרובה ביותר.
 • 11. עם מי אתה הולך?

היו מודעים ליכולות ולצרכים של כל אחד בקבוצה שלכם:

 • עד כמה כל אדם מנוסה וכושר? ודא שכולם בקבוצה שלך מתאימים פיזית בכדי ליהנות מהטיול.
 • האם למישהו יש מצבים רפואיים קיימים? זה דבר חשוב מאוד לדעת, בין השאר כדי לוודא שכל אדם יכול להתמודד עם הטיול, וחלקו לדעת כיצד להתמודד עם כל סיטואציה רפואית שתתעורר בזמן שאתה בחוץ.
 • האם יש ילדים שהולכים? בהתאם לגילם, זה יכול להשפיע על כמה מאתגר טיול שתוכלו לתכנן או כמה זמן הטיול עשוי להימשך. זכרו, ילדים זקוקים להפסקות קבועות יותר, כך  שתכניסו זאת.
 • האם לכל אחד יש את מה שהוא צריך? וודאו שיש לכם את הביגוד והציוד המתאים למסלול, לשטח ולמזג האוויר.
 • 12. איזה מידע להשאיר

לספר למישהו את התוכניות שלך פשוט כמו להודיע ​​לו לאן אתה הולך ומתי אתה מצפה לחזור. עליך למסור להם את המידע בתרשים למטה. אתה יכול לרשום זאת עבורם. אם תשנה את דעתך לגבי כל זה, נסה ליידע את איש הקשר שלך באמצעות שיחת טלפון מהירה או הודעת טקסט ביום. לדוגמא, מישהו יכול להביא חבר או להחליט שלא ללכת, או שאתה יכול להחליט לקחת מסלול אחר. אם משהו אכן משתבש, עדיף שאנשים יודעים בדיוק איפה לחפש את מי הם מחפשים.

13. מה על איש הקשר האמין שלך לעשות אם הוא לא שמע ממך

איש הקשר המהימן שלך צריך לדעת בדיוק מה לעשות אם הוא לא שומע ממך ומתי לעשות זאת. אם הם לא שומעים ממך עד למועד שנקבע, הם צריכים:

14. השפעה מנמלית על הטבע

 • נדרג קלות בעת נסיעה ואל תשאיר זכר לביקורך
 • סע רק בכבישים ובשבילים שבהם נסיעה כזו מותרת; לטייל רק בשבילים מבוססים, על סלעים, או בוואדיס (מיטות נחל יבשות). חנה באתרים ייעודיים או במידת האפשר באתרים ששימשו בעבר. הימנע מהצבת אוהלים על גבי צמחייה והשתמש בכיריים במקום  לעשות מדורה. אלא אם כן שלטים מצביעים אחרת, השאר את השערים פתוחים או סגורים כאשר אתה מוצא אותם.
 • עזור לשמור על ניקיון הסביבה – ארוז את האשפה שלך ומחזר אותה, נקה אחרי מבקרים פחות מתחשבים, ונפטר כראוי מפסולת אנושית.
 • הגן ושמור על מקורות מים מדבריים דלים – מחנה לפחות 300 מטרים ממקורות מים מבודדים כדי לאפשר גישה לחיות הבר. סחבו מי שתייה משלכם ושטפו הרחק מבריכות ומעיינות.
 • אפשר מקום לחיות בר – כשאתה נתקל בחיות בר, שמור על מרחק והישאר שקט. למדו ילדים לא לרדוף או לאסוף חיות.
 •  שמור על חיות מחמד תחת שליטה.
 • השאירו אתרים היסטוריים, אמנות רוק, חורבות, אתרי קבורה וחפצי אמנות ללא נגיעה – התפעלו מאמנות רוק מרחוק ולעולם לא תיגעו בה. הישאר מחוץ להריסות, השאר חפצים במקום, ודווח על הפרות.

דף הבית

הטיולים החדשים

הטיולים לחו"ל

אודותינו

מקטעי השביל

ציוד מומלץ לטיולים

כל מה שרצית לדעת על דובאי

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

Call Now Buttonצלצלו עכשיו