שביל ישראל מקטע מספר 1 מאוסשקין ועד האריה השואג

שביל ישראל מקטע מספר 1 מאוסשקין ועד האריה השואג

מקטע הראשון של שביל ישראל מדן ועד האריה השואג בתל חי !  

זהו המקטע הראשון  והמדהים של שביל ישראל ,ואנו נצעד אותו דרך פלגי המים,בנוף הגלילי הירוק ,דרך שמורות טבע קסומות,קצת היסטוריה,נגיעות של ציונות,והמון מים שזורמים לידנו.טיול קלאסי לצפון הירוק שזורם בחורף …..

אז למסלול ……..

טעימה רטובה כחולה וירוקה ,של השביל הארוך במדינה. המסלול חולף בנוף קסום של צפון הארץ בו שוצפים הנחלים, בין מקורות הירדן, הדן והחצבאני, מטפס במעלה התלול של הרי נפתלי ומסתיים בסיפורי הגבורה למרגלות פסל האריה השואג בתל חי.

נתחיל את הצעידה במקביל לנחַל דָּן שהוא הגדול במקורות הירדן. הנחל זורם מעין דן בשמורת טבע תל דן ובהמשך מתאחד עם נחל חרמון ונחל שניר היוצרים ביחד את נהר הירדן..נצעד אל שמורת נחל שניר הלוא הוא נחל החצבני,נלך בתוך ארץ פלגי מים ובין עצי דולב ענקיים.המון מים שוצפים וקוצפים סביבנו ,מים כחולים צלולים וטהורים.נרד ביתדות סלעים ענקיים,נצעד על חלוקי אבנים,נגדיר את צמחית המקום הגודלת על שפת הנחל.ואם יהיה לנו מזל נבחין גם בדגי הפורל  קופצים בנחל ישר אל הצלחות במסעדה הסמוכה J .
נמשיך את הצעידה לאורך השביל המקושט בירוק ובצמחי בר .בנוסף לצמחייה המרובה והמגוונת. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות את אחד מדיירי הנחל כגון: דורבנים, חזירי בר ,שפני סלע, תנים, ושועלים. נלך על שביל ישראל ,דרך הקיבוצים מעין ברוך,יובל,וכפר גלעדי.

סוף המסלול יהיה באנדרטת האריה השואג . האריה השואג הוא פסל בדמות אריה, מעשה ידי הפסל אברהם מלינקוב. הפסל הוצב בשנת 1934 בבית הקברות שבין תל חי לכפר גלעדי, כמצבת קבר ואנדרטה לזכר שמונת ההרוגים בקרב תל חי ב-1 במרץ 1920.

נחצה את בית הקברות של כפר גלעדי ונראה את האנדרטה לזכר חיילי המילואים שנהרגו במקום במלחמת לבנון השנייה.

כאן מסתיים לו הטיול,וכל הכבוד ….עשינו את המקטע הראשון של שביל ישראל!!!!!,.

**הטיול ברמת קושי למיטיבי לכת אוהבי לכת קל – בינוני.!!!**

אורך המסלול כ 13.5 ק"מ של צעידה

לסיכום :טיול בגן עדן !  נחלים  מרהיבים שזורמים מעיינות שופעים במים,בריכות מלאות במים זכים בהם נוכל לרחוץ, אתגר בטיפוס וירידה ביתדות על מצוקי סלע גבוהים ., שרידי התיישבות עתיקה ופריחה ייחודית בעונתה ,והמון טבע סביבנו !

בשלש מילים: "יופי, טבע ושלווה"., כך מסתכם בשורה אחת טיולנו השבת.

[table “20” not found /]

סרטון קצר   על נחל שניר בו נצעד

https://www.youtube.com/watch?v=6kwCwZw3WQI

דף הבית

הטיולים החדשים

הטיולים לחו"ל

אודותינו

 

Comments are closed.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

Call Now Buttonצלצלו עכשיו