קובה המסתורית החושנית וקוסטה ריקה הפראית כל הצבע והטבע בטיול ייחודי ומיוחד - טיולים ואתגרים

קובה האותנטית מלאה בצבעים טיול חווייתי ומרהיב, מוזיקה, ריקודים, אנשים ואומנות לגלות את הוואנה העיר העתיקה, וקסמי העיר טיול מלא חוויות ואטרקציות חוויות, נופים, טבע מדהים, נסיעה ברכב אספנות, מופעים ועוד טיולים בהרים, נופים עוצרי נשימה טיול בטרנידד, שחיה בחוף אנקון, מערות, בריכות ומפלים

קובה המסתורית החושנית וקוסטה ריקה הפראית

 כל הצבע והטבע בטיול ייחודי ומיוחד

מידע קוסטה ריקה   מידע

קוסטה ריקה

 

קובה וקוסטה ריקה  כל הצבע והטבע

בטיול ייחודי ומיוחד

14 יום של טיולי טבע אתגר והמון צבע בקובה וקוסטה ריקה

ללא ימים חופשיים – אפילו לא דקה  

טיול זה הוא ייחודי לחברת טיולים ואתגרים 

 • טיול בוטיק עד 20 איש 

 

נתחיל את הטיול שלנו בארץ המסתורית קובה של המהפכנים של פידל קסטרו וצ'ה גווארה". אנחנו נותנים חבילה שהיא בעצם: הוואנה – שחיתות, פאר ועזובה.- קובה האותנטית – מוזיקה, ריקודים, פולקלור, אומנות ובעיקר אנשים, מסלולים ולסיום גם חוף קריבי מקסים. הטיול אומנם מאורגן, אך הכל במתכונת פרטית. את החוויות נעמיס ונטוס לקוסטה ריקה, למקום שהתושבים קוראים פורה וידה-החיים הטהורים.

 • טיול בוטיק עד 18 איש 

נתחיל את הטיול שלנו בארץ המסתורית קובה של המהפכנים של פידל קסטרו וצ'ה גווארה". אנחנו נותנים חבילה שהיא בעצם: הוואנה – שחיתות, פאר ועזובה.- קובה האותנטית – מוזיקה, ריקודים, פולקלור, אומנות ובעיקר אנשים, מסלולים ולסיום גם חוף קריבי מקסים. הטיול אומנם מאורגן, אך הכל במתכונת פרטית. את החוויות נעמיס ונטוס לקוסטה ריקה, למקום שהתושבים קוראים פורה וידה-החיים הטהורים.

מיד עם הנחיתה בקובה הוואנה ניסע  אל ליבה של העיר, התארגנות בקאסה, ויציאה לעיר לארוחת ערב במסעדה. הכרת העיר והתושבים ,הרחובות ,המועדונים והפלוקלור הכל כך מיוחדים של הקובנים. מה עוד לא נאמר על העיר הוואנה , שהיא יפה, חושנית , מסתורית , ויש אומרים  שהיא החצר האחורית של עזה. בכל פינה ומקום שנרים את ראשינו נראה את ההשפעה הספרדית שהייתה במקום, בנייני פאר שהצבע כבר לא מה שהיה פעם, רחובות וכבישים עם צלקות רבות. אך המפתיע הן המכוניות הכל כך ססגוניות, מכוניות אלה משנות השישים ואפילו לפני, שמורות ומתוחזקות בצורה המעוררת התפעלות. הקובנים סוגדים למכוניות שלהם, ואם חשקה נפשכם לנסוע בקדילק שנת 1960, הרי הנהג יסיע  אתכם לסיבוב הופעות בעיר תוך הסבר מפורט על מה ומי שאתם רואים. אחרי הסיור בעיר ניסע  לאזור הסנטרו (Centro) של העיר. אנו לא נפסח ונגיע לקאסה דה לה מוזיקה (Casa de la Musica), מקום בו ניתן להאזין לצלילי סגנונות מוזיקליים קובנים טיפוסיים, כמו סון (Son), רומבה, סלסה וטימבה. וכמובן הופעות חוית ב- Calle Galiano via Concordia. אנו נשתלב עם המקומיים נשיר ונרקוד איתם עד כלות.

סיור עומק בעיר הבירה הוואנה 

 1. העיר העתיקה של הוואנה
  העיר העתיקה של הוואנה (La Habana Vieja) ,
 2. שהוקמה לפני קרוב ל-500 שנה, היא מוקד המשיכה העיקרי של העיר,
 3. והיא אף הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.
 4. העיר העתיקה מתאפיינת בערב רב של סגנונות ארכיטקטוניים,
 5. לצד צבעוניות עזה ובתים בשלל צבעים. אפשר לראות בה מבנים בארוקיים וניאו קלאסיים ששופצו ושומרו ולצידם בתים מטים לנפול שהטיח מתקלף מהם, וזהו חלק מסוד קסמה של העיר. הכיכר המרכזית של הוואנה העתיקה היא פלאסה דה ארמאס (Plaza de Armas), שסביבה נמצאים כמה מהמבנים החשובים בעיר, כמו מבצר הכוח המלכותי (Castillo de la Real Fuerza), ארמון הגנרלים (Palacio de los Capitánes Generales), ששימש בעבר כמקום משכנם של נשיאי קובה והיום שוכן בו המוזיאון העירוני של הוואנה; ומוזיאון הטבע. הרחוב המרכזי של העיר העתיקה הוא רחוב אוביספו (Calle Obispo), רחוב מקסים ותוסס שהטיול בו הוא חגיגה לכל חובבי האדריכלות. בכניסה לרחוב נמצא הבר La Floridita בו נהג הסופר ארנסט המינגווי לבקר דרך קבע. ברחוב טאקון (Calle Tacon) מתקיים מדי יום שוק של אמנויות ועבודות יד, ולמרות במחירים היקרים, כדאי מאוד לבקר בו. אחרי שמסיימים לבקר בעל אתרי החובה של העיר העתיקה, נעים מאוד לצאת לשיטוט נינוח וחסר מטרה ברחובות היפים, ליהנות ממופעי המוזיקה ולספוג את האווירה המיוחדת.
 6. כיכר המהפכה
  כיכר חשובה נוספת היא כיכר המהפכה (Plaza de la Revolucion), כיכר רחבת ידיים ששוכנת בדרום שכונת ודאדו ומשמשת לעצרות והתכנסויות המוניות של המפלגה הקומוניסטית. מדרום לכיכר ניצבת אנדרטה בגובה של 142 מטר לזכרו של חוסה מארטי, מנהיג התנועה לעצמאות קובה, הכוללת גם פסל בדמותו, בגובה של 17 מטר. סביב הכיכר נמצאים כמה מבנים ומוסדות חשובים, ובהם משרדי המפלגה הקומוניסטית, משרד הפנים הקובני שעליו משורטט דיוקנו של צ'ה גווארה, הספרייה הלאומית של קובה והתאטרון הלאומי של קובה.  את היום נסיים בביקור באחד ממעודני הלילה לשירה וריקודים
 7. את היום הנפלא הזה נקנח בסיור רכוב עם מכוניות פאר משנות החמישים.

iedra

יום טיול  לפארק זאפתה בשמורה הביוספרית  שייט לאורך 8 ק“מ לכפר האינדיאני גואמה  ביקור בחוף חירון ומפרץ החזירים  המשך לבריכת הדגים הטבעית רחצה 

 • מפרץ החזירים הוא המקום שבו הקובנים הביסו את  הפלישה אמריקאית ב -1961. פרט לשם המוזר חוף הים בו נבקר הוא מהיפים ביותר בקובה. המים כה צלולים ומזמינים שאנו נכנס ונשחה להנהתינו.מי שירצה יכול לשכור ציוד צלילה. מול מפרץ החזיריםנראה מעיין שנראה כמו שנלקח מהאגדות יופי עוצר נשימה. גם שם ניתן לשחות להנאתנו. משם נמשיך להרפתקאה הבאה. אנו נבקר בכפר אינדיאני אותנטי, שאליו נגיע בשייט . אנו נראה איך חיו תושבי המקום נוקספ מפסלי הטבע ההממוקמים במקום.

סיור בעיר הציורית  טרנידד  קורס סלסה עמק העבדים ושחיה בחוף אנקון

העיר, על שלל מבניה, כיכרותיה וכנסיותיה העתיקות, היא מוזיאון חי של ארכיטקטורה קולוניאלית. היא גם צופה, ממקום מושבה במעלה ההר, על מבחר נופים עשיר ועוצר נשימה. עמק טחנות הסוכר (Valle de Los Ingenios) רווי קני הסוכר והדקלים השוכן ממזרח. רכס ההרים הארוך Sierra del escambray ובתוכו הפארק הלאומי Topes de Collantes השופע במערות, בריכות טבעיות ומפלים הנמצא מצפון לעיר. כמו כן, רצועת החופים Ancon על חולותיה הלבנים ומימייה התכולים השוכנת ממערב, הם חלק מהנופים המקיפים את העיר הציורית הזאת. טרינידד היא היהלום הישן, בראש הכתר הטבעי המקיף אותה והיא ללא ספק אחת הערים היפות והמרתקות ביותר בקובה.  העיר ממוקמת לחוף ימה הקריבי של קובה במרכז המדינה והיא מכילה כמה מהחופים היפים ביותר של קובה כולה. טרינידד של היום היא עיר גדולה של 80,000 תושבים. בעבר גרו בה לא מעט אנשים אמידים בהם עשירי קובה, אשר הקימו בה אחוזות ענק ומעונות פאר. שם הם חיו את חייהם הטובים ופיקחו מקרוב על עבדיהם השחורים שעמלו רוב שעות היום בשדות קני הסוכר.

 סנטה קלרה – פארק טופס דה קווינטס – וביקור במפעל הסיגרים הטוב בעולם – הוואנה . 

היום נצא לטיול מפותל בהרים שמצפון לטרינידד. ההרים הם חלק  מרכס ההרים הארוך Sierra del escambray  הטובל במפלי מים שוצפים עיירות ציוריות ותצפיות נוף פנורמיות מרהיבות, יערות שמורים, בו נוכל למצוא צמחייה טרופית טיפוסית. באמצע הדרך בין הוואנה לעיר קמאגוואי, נמצאת העיר סנטה קלרה (Santa Clara), אחת הערים הגדולות בקובה. . סנטה קלרה  מהווה את אחד המקומות המרכזיים בתולדות המהפכה הקובנית, בשטחה  התרחש הקרב האחרון בו הוכרעה המהפכה הקומוניסטית. בנקודות שונות בעיר ניתן למצוא אתרים לציון למהפכה. אתרים אלו מהווים עד היום מקומות לביקור והזדהות של תושבי קובה. הסיבה העיקרית להגיע אל העיר היא בעיקר בזכות הקשר ההיסטורי שלה לארנסטו (צ'ה) גווארה. העיר נבחרה להיות למקום קבורתו של צ'ה, וזהו אתר הביקור המרכזי בעיר. ומשם נמשיך ישירות לעיר הוואנה לבילוי בערב

 ארוחת בוקר ונסיעה לשדה התעופה קוסטה ריקה מחכה לנו

עם הגיענו לקוסטה ריקה לא נבזבז זמן ומיד עם הנחיתה  ניסע להר הגעש פואז לצפייה בלועו העצום המשתרע על פני 1.5 ק"מ. באתר גייזרים מהגדולים בעולם, הר הגעש  פעיל, אך בטוח לתצפית. 

בהמשך, מפלי לה פואז והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה הפרפרים הגדול בעולם, שפע יונקי דבש, תצוגת נחשים, קופים,            חתולי בר וגני אורכידאות. לאורך שבילי נהר לה- פואז מספר מפלים גדולים אנו נרד אל המפלים ונתפעל מעוצמת המים האדירה

     סאן חוזה – סארצ'י – לנדס אין לאב  –  קומבו קנופי וסופרמן

(בוקר, ערב) לאחר ארוחת הבוקר ניסע ללנדס אין לאב בלב יער העננים, בדרך נעצור בעיר האמנים סארצ'י לסיור קצר ורכישת מזכרות. הפופולרית ביותר היא עגלת השוורים המצוירת , זיכרון לעגלות השוורים בהם נהגו התושבים להעביר את סחורותיהם מקצה אחד של קוסטה ריקה למשנהו.

עם ההגעה, תצאו לקומבו קנופי מעל צמרות העצים  לאורך 500 אקרים מהן נשקף נוף נפלא של היער. 8 כבלים, 11 פלטפורמות, 3 מסלולים, 2 גשרים תלויים וטרזן סווינג – סה"כ-845 מ'. אחר כך-  כבלים אתגריים – 3 כבלים תאומים לחוויה זוגית. הכבל הארוך ביותר הוא 750מ' (ניתן גם לגלוש כ"סופרמן"), מגדלי  פלדה, גשרים תלויים, מהירות תנועה 80 קמ"ש, 150 מ' מעל לעמק הנסתר.

 יום שכולו אנדנלין  קניונקינג אומגות קנופי ורפטינג חוויתי

הבוקר יחל בחווית הקניונינג בשמורת יער העננים. מדובר בהליכה קלה בת 10 דקות המובילה לנקודת ההתחלה- כבל של 150 מ' המוביל לפלטפורמה הבנויה על עץ בגובה 43 מ'. אחריה תרדו לבסיס העץ. לאחר 50 מ' של הליכה, נגיע לגשר תלוי ממנו יתחילו עוד 4 ירידות נוספות. הראשונה בת 51 מ' מהגשר אל המפל ולאחריה עוד 3 בגבהים של 10, 14, ו- 18 מטרים. הסיור ממשיך אל אטרקציית ה- "“Super Tarzan Swing", לנהר הבלסה, לבריכות השחייה הטבעיות שלו ולמפל. לסיום- חזרה אל נקודת ההתחלה.

אח"כ תצאו לראפטינג בדרגה 2-3 בנהר הבלסה, עולם טרופי פראי מתגלה בערוץ

 

קוסטה ריקה עם טיולים ואתגרים

העמוק של הנהר והמפלים, חיות אקזוטיות, ציפורים טרופיות והרבה מים.

ריו סלסטה – ארנל – מעיינות חמים "פאראדייז"

(בוקר, ערב) ארוחת בוקר ולאחריה הגעה לפארק הלאומי של הר הגעש טנוריו, להליכה בת 4 שעות לערך לאורך 7 ק"מ ביער עננים טרופי עד ל Los Teñíderos  – מפגש היובלים המפורסם של Rio Celeste (הנהר התכול), בו המים יוצרים השתקפות בצבע תכלת שמיימי שנתנה לנהר את שמו. חזרה במסלול השופע פלאים אקולוגיים עד ל- OLLAS- הפתחים באדמה, שם תוכלו לטבול באמבטיות בוץ מרפא ובמעיינות חמים תוך צפייה באטרקציות של הר הגעש טנוריו. כמו כן הליכה דרך היער לחיפוש אחר פתחו של ההר הפולט גאזים בטמפרטורה גבוהה

אח"כ  נצא לארנל הממוקם בחלקו הצפוני של מחוז אלחוואלה (Alajuela), קרוב לגבול עם ניקרגואה. באזור תמצאו מראות נוף מגוונים ומרהיבים. הר הגעש ארנל הוא האתר התיירותי המרכז הגשמים הטרופיים מרעננים את

האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים   לאומיים. סוף היום במעיינות חמים פאראדייז להנאה ורגיעה.

קניו נגרו – חוואנילמה (שיעור בישול וריקודים מסורתיים)

(בוקר, , צהריים, ערב) לאחר ארוחת הבוקר יציאה לכיוון לוס צ'ילס, עיירת גבול הנמצאת כ- 5 ק"מ מהגבול עם ניקארגוואה, ממנה שטים בספינה בנהר ריו פריו לשמורת קניו נגרו. השמורה מהווה מקלט למגוון רב של ציפורים וחיות שמצאו בה מקלט כגון קופים, לטאות תנינים, עטלפים זוחלים ועוד, השוכנים בין הצמחייה השופעת. הסיור מלווה במדריך מקצועי המסביר על החי והצומח שבאזור. משם נמשיך לביקור בכפר חוואנילמה. בני הכפר מקיימים אורח חיים שיתופי, מעיין "קיבוץ" בגרסה מקומית , בו תהנו משיעור בישול מסורתי, ריקודים מסורתיים של ילדי הכפר, לילה במלון מונטנייה דה פוואגו – חדר סופריור.

       

טיול  טרקטרונים וטיול אל מפלי נאוייקה האדירים 

לאחר ארוחת הבקר, נצא לכיוון חוף דומיניקל

בדרך נעצור לסיור ATV –  סיור שטח מודרך באזור של חאקו בטרקטורון מודרני, לאורך נהר טרופי במהלכו תצפו בעופות מים ותהנו מנופי האוקיינוס הפאסיפי. תגלו מפלי מים חבויים בין העצים  ואת צידי ההר שמתגלה במפתיע .

אח"כ נמשיך להייק במפלי נאוייקה  – נצא למסלול בן יותר מ- 12 ק"מ עם 3 עצירות, המתחיל במשרדי השמורה. בהמשך, ההליכה עד למפלים היורדים החל מגובה 20 מ' ועד גובה 45 מ' אל ערוץ קניון שרוחבו 8' מ' ויוצרים בריכה  בגודל 1000 מ"ר ובעומק 6 מ'. שם אפשר לשחות בבריכות הטבעיות

     שמורת מנואל אנטוניו – סיור קופים – קטאמרן 

(בוקר, ערב) לאחר ארוחת הבקר נצא לכוון מנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות , עם ההגעה, תצאו לסיור בפארק מנואל אנטוניו הכולל: חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלת פונטה אובה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מהם מאפיינים מיוחדים. הסיור עם מדריך מקצועי המסביר על המגוון הרב של הפרפרים, קופים, ראקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים, חיות מים, אורכידאות ועוד. לאחר מכן (או לפני, תלוי בגאות ובשפל) ,שייט עם ה"אבא של הקופים" – סיור מרתק באיי דאמאס . צפייה והאכלת קופים בליווי מדריך יוצא דופן המכונה האבא של הקופים ש"מדבר" את שפת הקופים, קורא להם בשמותיהם ומאפשר לכם מפגש אינטימי ומיוחד אתם. לאחר סיור הקופים שייט קאטאמרן, תחילת המסע בנמל קאפוס במימיו הצלולים של הים הפתוח, לאורך חופיו הציוריים של פארק מנואל אנטוניו. דולפינים השוחים סמוך לחרטום, לוויתנים, צבי ים, קופים ושפע איים  ,.  השייט כולל ארוחת צהריים , וקוקטייל

 

    פאראסיילינג  – סאן חוזה

(בוקר)  לסיום תחוו את הפעילות המסעירה ביותר בטיול , חווית רחיפה בלתי נשכחת במצנח לא פחות מ-180 מטר מעל שמורת מנואל אנטוניו  המרהיבה. אח"כ נמשיך בנסיעה לנמל התעופה בסאן חוזה בהתאם למועד הטיסה .

 נחיתה בארץ

תמונות מקובה מהטיול האחרון שהיה לנו ינואר 2019

parallax background

האטרקציות בהן נבקר

 1. ביקור בהוואנה העתיקה
 2. נסיעה במכוניות ההוליקן משנות  50    60 
 3. כיכר המהפכה
 4. מפעל הסיגרים 
 5. שיעור סלסה
 6. מפרץ החזיריפ
 7. מוזיאון צה גווארה
 8. רכבת המהפכה
 9. ביקור בכפר אנדיאני
 10. שייט בביצה מה
 11. גדולות בעולם  זפתה
 12. פארק טופס דה קווינטס
 13. מופע פולקלור  קובני
 14. הר געש פואז
 15. מפלי פואז 
 16. סיור מרתק עם הבאבה של הקופים 
 17. שייט בקטמרן
 18. מצנח רחיפה
 19. ריו סלסטה המדהים
 20. מפלי נואייקה
 21. מעיינות חמים פרדייס
 22. שייט בנהר קניו נגרו עד ניקרגאווה
 23. קורס בישול בכפר חוניאלמה
 24. קנפוי ביער העננים
 25. טרזן
 26. סופרמן
 27. סנפילנג מפלים
 28. רכיבה על סוסים
 29. מצנח רחיפה

דרכון בר תוקף 6 חודשים  חובה

ויזה לקובה חובה

ביטוח אתגרי חובה

נעלי הליכה - לא חלקות בסוליה חובה

כל אדם אשר נרשם לטיול זה מצהיר כי בריאותו תקינה 

בכל זמן נתון רשאי מוביל [ מדריך הטיול לשנות לבטל להאריך לקצר את מסלול הטיול כל זאת כדי לשמור על בריאותכם

מאחר ובאיים הקרביים מזג האוויר נתון לשינויים קיצוניים, אנו נעשה הכל כדי לא לפגוע בהנאתכם ונעשה שינויים ולא נבטל אף אטרקציה רק נשנה את המועד

 מאחר ומדי פעם חלים תקלות בטיסות והמזוודה נודדת למקומות אחרים לכן בבתיק העולה למטוס חובה להביא ביגוד מינימום ליומיים. חובה

 

שאלות נפוצות

האם חייבים ויזה לקובה
בהחלט כן , ומי שיצטרך עזרה יקבל מהחברה
האם ניתן להגיע לבד
בהחלט כן , חברת טיולים ואתגרים , תנסה לאתר לך בן [ בת זוג לחדר
Sample tab
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris eu massa orci.
איך חברת טיולים ואתגרים מוכרת את הטיול במחיר כה מוזל ביחס לחברות אחרות
התשובה מאוד פשוטה ,,,,, אנו רוכשים את כל האטרקציות בלי עמלת תיווך
האם י טיסה ישירה לקובה
לצערנו אין טיסות ישירותלקובה
למה לא עוצרים לארוחת צהרים
מאחר ואנו לימודי ניסיון , אנו מעדיפים לאכול צהרים תוך כדי תנועה ולחסוך את הזמן לאטרקציה נוספת
האם מסוכן לטייל בקובה
ממש לא , קובה היא אחת מהמדינות הבטוחות בעולם
האם יהיה מפגש לפני הטיול
אנו נעשה מאמץ להפגיש את כל המטיילים להיכרות ראשונית
Sample tab
האם הטיול אתגריי
Sample tab
הטיול אינו כרוך בהליכות מרובות
האם מומלץ לרכוש חבילה לתקשורת
בקובה אין תקשורת, רק בקאסות יש תקשורת . כמו כן יש בקובה כיכרות בהם יש תקשורת בעלות דולר אחד לשעה לקוסטה ריקה ניתן לרכוש תקשורת
אזה מתח חשמל יש בקובה וקוסטה ריקה
בקובה יש מתח 110 220 W כל מטען טלפון יכול להתאים כנ"ל גם בקוסטה ריקה

מה לא  כולל בתשלום

הוצאות אישיות

טיפים

הוצאת ויזה לקובה

ביטוח אישי לחו"ל

 

מה כולל בתשלום

העברות

טיסות חוץ

טסות פנים

אוטובוס תיירות צמוד

בתי מלון  דרגת מלונות טובה

קאסות נהדרות מהטובות בקובה

כל שמורות הטבע שבתוכנית

ארוחות ערב במסעדה  בקובה

חצי פנסיון לאורך כל הטיול

כל האטרקציות שבתוכנית

הדרכה מעולה  (אנגלית)

יחס אישי לכל מטייל

המון כיף

הטיול מתאים ל : 

 • לאנשים שאינם רוצים להתעסק בכל התכנון והאופרציה ורוצים ראש שקט
 • לאנשים שרוצים טיול מאורגן במתכונת פרטית 
 • לאנשים אוהבים אנשים כמותם אשר אוהבי טיולים 
 • לאנשים שאוהבים אטרקציות ייחודיות ומיוחדות ואתרים נסתרים
 • לאנשים אשר אוהבים את השונה את המסתורי את העוצמות של הטבע. 
 • לאנשים אוהבי ומיטיבי לכת. 
 • לאנשים אשר  חווית טיול עוצמתית מדברת אליהם  
לילה במלון  Aurola Inn - חדר סטנדרט- http://www.aurolahotels.com/default-es.html
2 לילות במלון   Villas Rio Del Mar- חדר סופריור - http://www.villasriomar.com/
לילה במלון Montana de Fuego  – חדר סופריור -  http://www.montanadefuego.com/
2 לילות במלון Lands in love חדר סטנדרט-  http://www.landsinlove.com/

בטווח של 13 ימים קסומים, יצאתי למסע בלתי נשכח בארצות הכובשות של קובה וקוסטה ריקה. כל רגע היה חדור התרגשות, פליאה והערכה עמוקה לחוויות המדהימות שהתפתחו. בקובה החזירו אותי אחורה בזמן כששוטטתי ברחובותיה המקסימים. הצבעים התוססים, המכוניות הקלאסיות והארכיטקטורה הקולוניאלית יצרו רקע ציורי להרפתקאותיי. שקעתי בתרבות המקומית, רקדתי לפי המקצבים המדבקים של מוזיקת רחוב והתענגתי על הטעמים האותנטיים של המטבח הקובני. מהאנרגיה השוקקת של הוואנה ועד לאווירה הנינוחה של טרינידד, לכל עיר היה הקסם הייחודי שלה, שהותיר אותי ביראת כבוד מהמורשת העשירה של קובה. קוסטה ריקה, לעומת זאת, קיבלה אותי בברכה עם פלאי הטבע מעוררי הכבוד שלה. חקרתי את הג'ונגלים השופעים השופעים חיים, הלכתי בעקבות חיות הבר האקזוטיות והסימפוניה של שירת הציפורים צלחה אותי בסרנדה. היופי עוצר הנשימה של הר הגעש ארנל ויער הענן של מונטוורדה עצר את נשימתי, בעוד שהחופים הבתוליים של הפארק הלאומי מנואל אנטוניו סיפקו רגעים של שלווה טהורה. הרפתקאות אותתה בכל פינה, ואני נעניתי בשקיקה לקריאתה. ריצוף בין צמרות העצים, רפטינג במים לבנים במורד מפלים מרנינים וטיולים למפלים נסתרים היו רק חלק מהפעילויות שואבות האדרנלין שהשאירו אותי חיה ומלאת כוחות. אבל לא רק הנופים וההרפתקאות מעוררות האדרנלין הפכו את הטיול הזה ליוצא דופן. זה היה החום והאירוח של האנשים שנתקלתי בהם בדרך. מהמדריכים הנלהבים שחלקו את הידע והאהבה שלהם למדינותיהם ועד למקומיים הידידותיים שקיבלו את פני בחיוכים, הרגשתי חיבור אמיתי ותחושת שייכות. בעודי מהרהרת ב-13 הימים הנפלאים הללו, אני מתמלאת בהכרת תודה על הזיכרונות שנוצרו, על החברות שנרקמה ועל ההשפעה העמוקה שהייתה למסע הזה על נשמתי. קובה וקוסטה ריקה, כל אחת עם הפיתוי שלה, לימדו אותי לאמץ את עושר התרבות ואת נפלאות הטבע באותה מידה. המסע הזה היה עדות לכוחה של טיולים, ליכולת להרחיב אופקים ולשמחה הצרופה של אימוץ חוויות חדשות. אני חוזר הביתה עם לב מלא ברגעים בלתי נשכחים, מוח מועשר בידע, ורוח שנדלקת לנצח בנפלאות קובה וקוסטה ריקה.

This is the author

Comments are closed.


Array

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

צלצלו עכשיו