עין פורייה

עין פוריה 

גם שביל ישראל

עונה: כל השנה

מים: יש

רחצה: אפשרי

פיקניק: רצוי

נביעה: עד אמצע הקיץ

מפת סימון שבילים: 3 – הגליל התחתון והעמקים

אנא הרשו לי לשתף אותכם בחוויה מיוחדת. טיול מקסים שעשינו עם קבוצת טיולים ואתגרים לאחרונה .אנחנו חובבים של שביל ישראל ומדי שבת יוצאים לטייל בשביל ובכל פעם מקטע אחר.הפעם הצטרפנו לאיציק טהורי ולחבורת ה"משוגעים" מיטיבי הלכת שגומעים עשרות קילומטרים בכל שבת.

יצאנו ליער שוויץ עין פוריה ולמושבה כנרת וכל זאת על שביל ישראל .ירדנו  מהעיר טבריה דרך יער שווייץ ,שהוא יער המצוי במדרון היורד מרכס פוריה לעבר הכנרת (ממערב למזרח).

זהו יער הנמצא ממערב ומדרום לעיר טבריה ואף בשטחי העיר עצמה. היער ניטע על ידי הקרן הקיימת לישראל ובו סוגים מגוונים של עצים: עצי שיטה,ברושים, אקליפטוסים, עצי אלה וחרובים.

על השביל פגשנו נקודות ענין רבות כגון:, מצפורים,נקודות נוף מרהיבות לעבר ימת הכנרת,.ועוד.

התקדמנו  עם היער וירדנו  לכיוון כנרת,בדרך פגשנו  מעין מדהים  שנקרא עין פוריה ,איציק ישר הוציא את הפקל קפה וחבילת הוופלות המסורתית ,צעק בקול רם חברים יקרים הפסקה כאן חובה ! מעולה אמרו כולם ,וביינתים החברים פצחו בשירה….. " הוי כנרת שלי" יש יותר מתאים מזה??? ריח של קפה חזק עם הל ,קפה שאיציק הביא מאחד הטיולים בירדן. ,וואאאאוווווו השירה ,הקפה,המעין הקסום וכל הנוף המשגע של הכנרת ! מטורף,איזו התרגשות !!!

קצת על המקום עין פוריה , לאחר שנים רבות של הזנחה באיזור, הקרן הקיימת, בסיוע תרומות, שיקמה את כל המתחם של עין פוריה, ניקתה וסידרה את בריכות המים היפות ואמת המים המובילה את מי הנביעה אליהן, וגם אירגנה מתחם פיקניקים ובו שולחנות וספסלים לטובת המבקרים והמטיילים. כמו כן ישנם באתר עין פוריה מס' עצי דקל וגשרונים מעל פלגי המים המוסיפים המון לאווירה הפסטורלית שישנה באיזור בזכות הנוף המהמם של הכנרת והאוויר הנהדר. מעל המפלס של בריכת עין פוריה ישנו מצפה נוסף לנוף ,"מצפור נעמי שמר". במקום הונחה אבן בזלת גדולה ובתוכה הוטבע לוח אבן המספר בקיצור את סיפורה של נעמי שמר.

הוראות הגעה

מצומת צמח נוסעים בכביש 90 לכיוון טבריה. לאחר כ-2.8 ק"מ מגיעים לצומת כנרת ופונים לכביש 767 לכיוון פוריה. ממשיכים במגמת עלייה כ-1.9 ק"מ, עד שמגיעים לשביל עפר שפונה ימינה ועולה לכיוון מטעים דרך שער ברזל (פתוח בשעות היום). פונים ימינה אל השביל, נוסעים לכיוון המטעים, ממשיכים ישר אל ביניהם, ולאחר ולאחר כ-1 ק"מ מהפנייה לשביל מגיעים לפנייה ימינה לכביש אספלט, כאשר משמאלנו יש שלט עץ "עין פוריה". מכאן נוכל להבחין בעצי הדקל שגדלים מעל למעיין.

 

 

 

Comments are closed.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

Call Now Buttonצלצלו עכשיו