עין יזרעאל

עין יזרעאל ואגדה על אקליפטוס

 

עונה: כל השנה

מים: יש כל השנה

רחצה: כן

מתאים : נופשים ,מטיילים ,משפחות.

מפת סימון שבילים: 3 – הגליל התחתון והעמקים

קוראים יקרים שלי, בפוסטים הקודמים המלצתי לכם על עין מודע ועין שוקק למרגלות הגלבוע ,באזור עמק המעיינות.

אך בדרך אל עבר המעיינות האלו ,בואו עצרו רגע לחניה קצרה או ארוכה .הרשו לי להמליץ לכם על מעין חביב עם בריכה רחבה ,הרבה מים נעימים, ומקום שנעים לנפוש בו .כן,זהו עין יזרעאל . מעיין הנמצא בין צומת נבות לבין צומת יזרעאל, סמוך לקיבוץ יזרעאל.

מעיין יפיפה הנובע לרגלי העיר המקראית הקדומה יזרעאל, ליד הגלבוע. המקום מוזכר בתנ"ך "כעַיִן אֲשֶׁר בְּיִזְרְעֶאל".

הרגע הגדול של המעיין היפה הזה נזכר בפרק כ”ט בספר שמואל א’, במלחמתו האחרונה של שאול. בעוד הפלישתים מרכזים את כוחותיהם באפק חונה צבאו של שאול ב”עין אשר ביזרעאל” (שם, פס’ א’). לשמחת החוקרים זיהוי של העיר המקראית יזרעאל הוא ודאי וכך גם מיקומו של המעיין.

עין יזרעאל נובע לתוך בריכה גדולה מאד ויחסית רדודה .במרכז הבריכה ישנו אי ובמרכזו בית משאבות באמצעותו נשאבו מי המעיין בעבר. ניתן להגיע אל ה"אי" ברגל דרך המים או באמצעות אבנים המונחות בבריכה.

דבר מעניין נוסף .שימו לב ,אם תלכו עם התעלה במעלה הזרם, תגיעו לפתח הניקבה. הכניסה נמצאת מעבר לשביל העפר. בתקופת המנדט הבריטי הורחבה הניקבה כדי להגביר את שפיעת המים. כיום המים בניקבה מגיעים עד גובה הברכיים, ובחלק הארי אפשר להתקדם בעמידה. מומלץ להצטייד בנעליים מתאימות ובפנס.

במקום אנדרטה לזכר חללי מלחמת העצמאות ב-48' שנפלו בקרב הקשה והחשוב על זרעין הכפר הערבי

סמוך לתל נמצאים שרידי הכפר הערבי זרעין, ששימש בסיס להתקפות על היישובים היהודיים בעמק יזרעאל בימי מלחמת העצמאות. בתום המלחמה ברחו תושבי הכפר לג'נין. כיום נמצאת סמוך לתל אנדרטה לזכר בני העמק ולוחמי הפלמ"ח שנפלו על כיבוש העמק

נחזור לנושא שלנו

סמוך לבריכה ישנם שולחנות פיקניק רבים להנאתכם המוקפים בעשרות רבות של עצי אקליפטוס.ויש גם אגדה חביבה על האיקליפטוס……

אגדת עם אוסטרלית המספרת על האקליפטוסים:

בשלהי המאה ה-18 הבריטים נתנו אפשרות לאסירים במשפט, או כלא או אוסטרליה. אדוארד נידון למאסר עולם ובמשפט שאלו אותו אוסטרליה או כלא כאן!!! הוא החליט ללכת לאוסטרליה. כאשר אדוארד הגיע עם האונייה לאוסטרליה הוא ניצב בפני ראש השבט של הילידים באוסטרליה "האבוריג'יינים" ושאל אותו מה הוא צריך לעשות? ראש השבט אמר לו, אתה רואה את החלקה עם העצים מכאן… ועד לשם? כן ענה לו אדוארד, עם תצליח להוריד את העצים שנמצאים שם תקבל את החלקה עבורך.

אדוארד שמח מאוד ואמר לעצמו גם כלא וגם אני מקבל חלקה לעצמי . קם בבוקר עם מלוא המרץ והתחיל לכרות את כל העצים בחלקה שניתנה לו. הלך לישון עייף, סחוט, אבל מרוצה. וכשהתעורר בבוקר הוא ראה שכל העצים צמחו מחדש, אמר לעצמו כנראה לא כרתתי אותם טוב, חזר לחלקה וכרת אותם שוב והפעם מלמטה, הכי קרוב לאדמה. אמר לעצמו, עכשיו הם לא יצמחו שוב.הלך לישון עייף סחוט אבל מרוצה. כשהתעורר בבוקר ראה שכל העצים שוב צמחו מחדש, אמר לעצמו הפעם אני אכרות אותם מהשורש,

כרת אותם שוב מהשורש, הפך את האדמה ואמר לעצמו עכשיו אין סיכוי הם לא יצמחו שוב!!! הלך לישון עייף, סחוט, אבל מרוצה. כשהתעורר בבוקר הוא גילה שהעצים המוזרים צמחו שוב. אדוארד הלך לראש השבט בכדי לשאול אותו מה זה העץ הזה? וראש השבט אמר לו עם חיוך ממזרי מרוח על הפנים זה אקליפטוס מה זה אקליפטוס שאל אדוארד ?

אקליפטוס ענה ראש השבט זה אקה = לקטוע, וליפטוס = לצמוח זאת אומרת שבכל פעם שתקטע- תכרות אותם הם יצמחו מחדש.

שימו לב, כמו כל הברכות והמעיינות בארצנו, הבריכה אינה מקום רחצה מוכרז – אין מציל, והכניסה למים היא באחריות המטיילים והנופשים בלבד.

איך מגיעים:

כביש 675 כקילומטר אחרי צומת יזרעאל בצד שמאל של הכביש. 

או בוויז עין יזרעאל

 

תמונות מהטיול

 

מי אנחנו

חברת "טיולים ואתגרים", היא חברת בוטיק לטיולים בארץ ובחו"ל.

החברה נוסדה על ידי איציק טהורי מדריך טיולים מוסמך בעל ניסיון מקצועי של שנים  שיסד את החברה מתוך אהבה לאנשים, לנופים ולאהבת המולדת .

חברת טיולים ואתגרים מאמינים שללקוחות שלה מגיע יותר, בחברת טיולים ואתגרים עושים את הכל כדי להעניק ללקוחות חווית טיול ייחודית מרגשת מהנה שתיזכר לשנים רבות.

חברת טיולים ואתגרים משקיעה משאבים רבים כדי שהלקוחות יקבלו מסלולי טיול איכותיים, ייחודיים ומוקפדים בשילוב אטרקציות מעניינות והכל תוך הדרכה מקצועית ללא פשרות.

בחברת  "טיולים ואתגרים" מקפידים על קבוצות קטנות דבר אשר מקנה לטיול אופי של טיול משפחתי. 

כל טיול שאנו מוציאים עובר תהליך מוקפד עם צוות מקצועי בעל ניסיון.

חברת טיולים ואתגרים מתמחה בהפקת טיולים לחברות, וארגונים גדולים, ימי כיף, ימי גיבוש,  טיולים חד יומיים, סופי שבוע, וטיולים מתגלגלים ועוד …..

בחברת טיולים ואתגרים, אתם הלקוחות משלמים פחות, ומקבלים הרבה יותר, וכל זאת מהסיבה שאת הטיול אתם רוכשים ללא עמלת תיווך.

בחברת טיולים ואתגרים תקבלו את השרות הטוב והאיכותי ביותר וההוכחה לכך היא  כי בשנת  2018  חברת טיולים ואתגרים קיבלה מאתר התיירות הנחשב בעולם tripadvisor  תעודת מצוינות  על שירות מקצועיות ללא פשרות, אמינות ומחירים שווים לכל כיס.

הצטרפו אלינו ותקבלו את המיטב אשר מגיע לכם .

לכל שאלה אנו כאן בשבילכם  03-656-44-88

                      טיולים ואתגרים טיולי בוטיק לאנשים שרוצים יותר

בשנת 2018 קיבלה חברת טיולים ואתגרים תעודת מצוינות מאתר הטיולים הנחשב בעולם . את התעודה קיבלנו על שירות,מקצועית ואמינות , וכמובן המחירים ההוגנים

  דף הבית : www.tiyoolim.com

מטיילים כותבים וממליצים עלינו

 מה תקבלו אצלנו בטיולים ואתגרים

מקצועיות ואמינות ללא פשרות

מסלול מותאם לגיל  ואופי המטילים מטיולי קלים עד אתגריים

קבוצות קטנות עד 25 אשי בקבוצה כולל מדריך מקצועי + מלווה קבוצות

אפשרות לקבוצות קטנות עד 10 אנשים עם תוכנית תפורה לטעמכם האישי

יחס אישי ואוזן קשבת

מחירים ללא תחרות וללא עמלת תיווך

זמינות 24/7

צוות המשרד שלנו עומד לרשותכם בכל שאלה או בקשה אל תהססו להתקשר

 

   03-656-44-88

Comments are closed.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

Call Now Buttonצלצלו עכשיו