מעיין משה – שלהבתיה נמצא ליד הישוב יצהר שבשומרון. הנביעה עצמה יוצאת דרך ניקבה קצרה והמים נאגרים בתוך בריכה קטנה, שהיתה בעבר בור סגור עד שעברה שיפוץ בו קיבלה גם את השם "מעיין שלהבתיה". עומק המעיין הוא קצת פחות ממטר, וגודלו כ- 3 על 3 מטרים.

דרגת קושי:
קרא עוד
הכפר ואדי פוכין ממוקם בלב שטח פתוח, ירוק ויפהפה. בתוך ערוץ נחל רחב, שיוצא מהכפר פוכין, נובעים 11 מעיינות, שמימיהם זורמים במערכת של תעלות ואמות מים אל יותר מ20 בריכות אגירה. המעיינות והבריכות הם חלק מתרבות שלחין מסורתית, ותוצרתם החקלאית של תושבי ואדי פוכין ידועה באיכותה בכל הסביבה. בספרו "הזמן הצהוב" מתאר דוד גרוסמן את הנחל: "ואדי אלפוקין הוא עמק דשן, כולו משקה: המעיינות בו נובעים, האדמה פורייה ונדיבה, ולכל תושב בו בריכה לאגירת מי המעיין, וחלקות הירק שופעות תנובה, וכרמי זית נטועים בו, ומשוכות גפנים מתנהלות לאורכו, כתף אל כתף

דרגת קושי:
קרא עוד

מעיין משה – שלהבתיה נמצא ליד הישוב יצהר שבשומרון.

הנביעה עצמה יוצאת דרך ניקבה קצרה והמים נאגרים בתוך בריכה קטנה, שהיתה בעבר בור סגור עד שעברה שיפוץ בו קיבלה גם את השם "מעיין שלהבתיה". עומק המעיין הוא קצת פחות ממטר, וגודלו כ- 3 על 3 מטרים.

 לפני כמה שנים נבנתה בריכה נוספת, אליה מנותבים חלק ממי המעיין.

הבריכה החדשה יותר היא עגולה, בקוטר של כשבעה מטרים ועומקה ובעומק כ- 60 סנטימטרים.

הבריכה החדשה נקראת "מעיין משה" על שם משה סקאלי ז"ל, תושב הישוב שנפטר.

סביב המעיין נמצאים עצי תאנה, צפצפה, זית, אגס, ועשרות גפנים (מלבד הכרם שנטוע ליד, ישנה גם חלקה עתיקה של גפנים).

 

👈מה לשים בוייז? מעיין משה/ שלהבתיה (ויש גם שילוט לאורך הישוב)

מעיינות בשומרון

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

Call Now Buttonצלצלו עכשיו