טיול משפחות לעמק האלה

טיול לשבת – עמק האלה  

אביב וסתיו הם ימים של מזג אוויר מושלם לטיולים    ואני האחרון שאתווכח עם אמירה כזאת . ….

ואוסיף עוד שלא רק מזג אוויר נפלא מחכה לכם , אלא גם שדות מוריקים מלא העין, בשלל צבעים גוונים וצורות . והטיול שלנו לשבת הוא אזור עמק האלה  .

שנים רבות לא טיילתי באזור הנפלא הזה , עד ש …… בני בן העשר הלומד בבית ספר הרצל בבת ים הודיע לי חגיגית שיש טיול מטעם בית הספר .

ואכן לאוטובוסים עלו ילדים בני  תשע ועשר , נרגשים ומלאי חדוות נעורים לקראת ההרפתקה המצפה להם .  הטיול היה חוויתי  גם להורים וגם לילדים אשר לא הסתירו את התרגשותם מהנופים הנשקפים ף מצבעי האדום של הכלניות  ממערות המסתור של בר כוכבא ולוחמיו . מסיפור  נצחונו הגדול של  הנער דוד  על גולית הענק .. כל  החוויות המעשירות  אשר חווינו בטיול זה  ילוו את אותם הילדים במשך השנים הבאות , ואולי אותם ילדים ילוו את ילדיהם באותם המסלולים .  . .

בנקודה זאת ברצוני לציין את צוות המחנכות  אשר ליווה את הטיול באחריות ובארגון למופת אשר תרם לחוויה  המעשירה .                                                                                                 איך מגיעים ?  למי שיש אפליקציית ניווט ירשום מבצר האלה חירבת קייאפה

טיולים ואתגרים בנחל תבור
להזמנת טיול 03-656-44-88

או ללחוץ על הקישור   https://goo.gl/maps/3He14DJeFP72

ולמי שאין תוכנת ניווט

אם אתם מגיעים מכביש  מספר אחד  , פונים לכביש  38 לכיוון  כביש  בית שמש . בית ג'וברין   ממשיכים דרומה עם הכביש , מי שרוצה יוכל להיכנס עם השילוט למנזר בית גאמל , שם תוכלו לראות מנזר ונזירים חביבים אשר יתנדבו להסביר לכם את ההיסטוריה של המקום . כמו כן  ,באותה הזדמנות תוכלו לרכוש שמן זית יין הכל מעשה ידיהם של הנזירים .

מהמנזר אנו נמשיך דרומה , לחירבת קייאפה . יש הטוענים כי זה המקום שדוד המלך הקים את ממלכתו ושם היה ביתו . האם נכון הדבר או לא  , הרי מצפה לכם שם ארכאולוגיה במיטבה .

מחירבת קאייפה נמשיך ובתוך דקות נכנס לתל עזקה

עזקה נזכרת במקורות מספר פעמיים , לראשונה בספר יהושע ( י', י-יא )בו מסופר על מלחמה באזור ירושלים ומנוסתם של הלוחמים עד עזקה , בהמשך בספר יהושע פרק ט"ו פסוק ל"ה העיר עזקה מוזכרת בנחלת שבט יהודה יחד עם הערים ירמות עדולם ושוכה .

בכל האתרים יש מפת סימון שבילים וכל אחד יכול לבחור מסלול כראות עיניו

בספר שמואל א'  מסופר על הקרב בין דוד וגוליית , מלחמת פלישתים במלכות שאול ושם נאמר " ויאספו פלישתים את מחנם למלחמה , ויאספו שוכה אשר ליהודה ויחנו בין שוכה ובין עזקה באפס דמים " , ושאול איש ישראל נאספו ויחנו בעמק האלה " , אנו יכולים להבין כי למרגלות תל עזקה בעמק לבין תל שוכה היה שטח הכינוס של הפלישתים ומזרחה מתל שוכה בעמק האלה היה שטח כינוס של בני ישראל .

משני צדי השביל המוביל אל מרומי פסגת תל עזקה , מונחות אבנים שעליהן חקוקים פסוקים שונים ,הלקוחים מסיפור הקרב בין דוד וגוליית  שנערך למרגלות התל . פסוק אחר פסוק מובל העולה בשביל לכל אורכו של סיפור הקרב .

שיאו של הסיפור בשיאו של התל , ניצחונו של דוד " החמוש " באמונתו באלוהי ישראל ובחלוקי אבן בלבד , על גוליית הענק הפלישתי המכוסה בשכבות נחושת ואוחז בחרב וחנית , מחרף ומגדף את ישראל ואלוהיו. סיפור הקרב בין דוד וגוליית הוא סיפור דרמטי ומרתק זהו סיפור ניצחונו של הנער האדמוני , יפה התואר על הענק הפלישתי המאיים , וסיפור ניצחונה של המחשבה היצירתית על העוצמה הצבאית , ולא פחות חשוב זהו סיפור הפיכתו של נער אלמוני לגיבור לאומי .

בראש התל מונחות אבנים ארוכות שמשמשות כמושבים למטיילים ועליהן חקוקים הפסוקים מסיפור הקרב , במרכז התל נמצא שעון שמש ענק , רחבת אבן המיועדת לתצפית היקפית עליה חקוקים הכיוונים והישובים .עוד בתל נחשפו מערכת מערות מסתור שנחצבו בסלע קרטון רך והן מתקופת מרד בר כוכבא , הכניסה אליהן אסורה..

עוד באזור  מצפה משואה  ,שם תוכלו לסעוד את ארוחת הצהריים             ביום בהיר ניתן לראות מהמצפה גם את שפלת החוף

ציוד מומלץ

2 ליטר מים לאדם

נעלי הליכה נוחות

בגד נוח להליכה

מצלמה

ארוחת צהריים

לטיולים נוספים :  www.tiyoolim.com

טיולים לחוץ לארץ

לשאלות : 054-22-33-888

Comments are closed.

צלצלו עכשיו
מתאים לך VIP?
הרשמה לקבלת עדכונים לפני כולם על הטיולים הבאים...
לחיצה על "תרשמו אותי!" מאשרת הרשמה לרשימת תפוצה לעדכונים בנושאי טיולים חדשים ומבצעים.