צבעי המסלול
הסתיו מאחור ואנו כבר בתחילת החורף , זה זמן מכתשים , ואם כבר מכתשים , אז הפעם למסלול פחות מוכר וכיפי , עם המון נופף מלוא העין
לאחר ההגעה לסוף המנחת מחפשים על בזנ"ט/אבן פיצול שיבילים כחול שחור, פה מתחיל המסלול.
עולים על המסלול הכחול והולכים לאורך גדר של אזור שמור במיוחד (משמש את רשות הטבע והגנים ואת מדרשת בן גוריון למחקר), ההליכה על שביל גיפים ולאורך גדר ולאחר 3 ק"מ עם יופי מדברי יוצא מן הכלל על השביל הכחול, דרך הגיפים הופכת לאדומה ואנחנו יורדים ממנה וממשיכים ימינה על השביל הכחול, השביל צר ומאתגר ומוביל אותנו לאוכף יפייה שבסופו עוד פיצול שבילים, ניתן להמשיך ישר על הירוק למסלול הלוך חזור לתצפית מדהימה על בקעת צין מהר צרור (מומלץ ביותר) ולעייפים אפשר לרדת ישר לנחל מהאוכף ולהמשיך בשביל הכחול.
* יתכנו שינויים במסלול ואנו נלך בדרכים לא מסומנות
ההליכה בנחל יפה מאוד ולרוב בלי הרבה אנשים. הנחל מלא גבונים שלאחר גשם מלאים במים צלולים. הולכים בנחל לאורך 1.5 ק"מ בערך ואז מגיעים למפל שבתחתיתו שוכן גב צרור. למי שלא עלה להר צרור הנוף מהמפל גם מאוד מרשים (מומלת לעשות איזה עצירה למנוחה אך לא קפה, זה יהיה בגב). לאחר העצירה הקצרה והפרידה
מהנוף נצמדים לצד שמאל על השביל הכחול, הולכים בדרך צרה לאורך המפל ולאחר כ300 מטר השביל פונה ימינה ומתחילים הירידה תלולה ומהנה לתחתית המפל. בסוף הירידה לא ממשיכים על השביל אלא פונים ימינה על אחד הנקבים (שביל חיות/עתיק/לא מסומן) ואיתו מגיעים לגב, אם הגעתם בתקופה הנכונה הוא יהיה מלא במים צלולים (שם רצוי לעשות עצירת קפה ועוגיות). לאחר המנוחה והטבילה חוזרים למסלול וממשיכים ללכת בנחל השקט, הנוף נפתח עם היציאה מהנחל ולבסוף מגיעים לבקעת צין לעוד פיצול שבילים, למעשה בצער רב כאן נגמר החלק המרשים והמהנה של הטיול. מכאן עולים שוב על דרך הגיפים השחורה (אותה אחת מההתחלה) ומטפסים על מעלה צין עד שחוזרים לתחילת המנחת, העלייה לא נוראים ועוברת דיי מהר. אם נותר לכם די כוח בסוף העלייה מצד שמאל שוכן
מצד צין – מצד מהתקופה הביזנטית שנועד לשמור על דרך פטרה-עזה שעברה שם, בנוי יפה מאוד!
תחנות הסעה :
תחנות הסעה : 5.00 עין המפרץ : 5.02 קריון : 5.05 צומת צבר : 5.10 צומת הצריף : 5.15 צומת קרית אתא : 5.20 לב המפרץ :5.25 מסעדת מקסים 5.45 צומת אולגה : 6.00 צומת נתניה : 6.15 צומת כפר שמריהו :6.20 סינמה סיטי גלילות : 6.35 תחנת רכבת ארלוזורוב: 7.00 ראשון לציון חניון מכבי רחוב גולדה מאיר 21 :7.15 גשר יבנה : 7.20 צומת גדרות : 7.25 חפץ חיים : 7.30 צומת ראם : 7.35 צומת קרית מלאכי (קסטינה ) : 8.00 תחנת דלק דבירה (הפסקת בוקר )
התשלום כולל
כללי בטיחות
להרשמה מאובטחת דף זה מאובטח בהצפנת SSL 2048bit. המידע אודות הפעולה מוצפן בהתאם להנחיות תקן PCI הבינלאומי
אתר מונגש
אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.
סייגי נגישות
למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר
רכיב נגישות
באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.
נשמח לעזור!